Športové výsledky (29. 12. 2014). Daňovi sa darí, Výber Kanady - Jokerit 5:2

SITA|29. dec 2014 o 17:05

Pozrite si športové výsledky z celého sveta.

Beh na lyžiach

Víťazmi pondelkových pretekov v rámci 57. ročníka Memoriálu 24 padlých hrdinov SNP v behu na lyžiach sa v Štrbskom Plese stali Poliak Mateusz Ligocki a Slovenka Alena Procházková.

MUŽI / 15 km voľne

1. Mateusz Ligocki (Poľ.) 31:51,7 min, 2. Ondřej Horyna (ČR) +9,7, 3. Pawel Klisz (Poľ.) +21,2,... 5. Andrej Segeč +30,3, 6. Miroslav Šulek (obaja SR / Ski team JASE Látky) +36,1

ŽENY / 10 km voľne

1. Alena Procházková (SR / LK Slávia UMB Banská Bystrica) 24:13,8 min, 2. Magdalena Kozielska (Poľ.) +1:17,2, 3. Urszula Leochová (Poľ.) +2:27,7,... 5. Barbora Klementová (SR / KL Nováky) +3:16,9, 6. Eva Segečová (SR / Ski team JASE Látky) +3:19,4

Hokej

Zámorský tím Springfield Falcons, v ktorom pôsobí slovenský reprezentant Marko Daňo, figuruje na špici Východnej konferencie American Hockey League (AHL). Sokolom patrí 2. priečka v tabuľke s rovnakým počtom 46 bodov ako majú Manchester Monarchs, ale odohrali o dve stretnutia viac.

Dvadsaťročný center Daňo odštartoval sezónu 2014/2015 v mužstve NHL Columbus Blue Jackets, kde v ôsmich stretnutiach nazbieral dva body (1+1). Vo farmárskom družstve zatiaľ v 20 vystúpeniach strelil 6 gólov a pridal 4 asistencie. V klubovej produktivite mu patrí 12. priečka, medzi strednými útočníkmi je štvrtý, ale väčina jeho spoluhráčov má na konte omnoho viac zápasov.

Hokejoví reprezentanti Slovenska prehrali v pondelkovom záverečnom zápase na Turnaji štyroch krajín hráčov do 16 rokov v nemeckom Füssene s rovesníkmi zo Švajčiarska 3:4 po predĺžení. Zverenci trénera Tomáša Kochana neuspeli ani v treťom vystúpení na tomto podujatí. Mladí Slováci ešte v sobotu podľahli Fínom 1:7, v nedeľu potom boli nad ich sily Nemci (2:5). Z Füssenu si teda odvážajú jediný bod, ktorý im nestačil na lepšie než posledné štvrté miesto v tabuľke. Výsledky - pondelok:

Nemecko - Fínsko 3:8 (0:4, 3:3, 0:1)

Švajčiarsko - Slovensko 4:3 po predĺžení (2:0, 1:3, 0:0 - 1:0)

Góly SR "16": 26. Kövér (Žiak, Kukla), 29. Havrila (Jakubec, Majerík), 39. Fafrák (Krivošík)

Konečná tabuľka:

1. Fínsko 3 3 0 0 0 21:8 9

2. Nemecko 3 1 1 0 1 12:13 5

3. Švajčiarsko 3 0 1 1 1 11:13 3

4. Slovensko 3 0 0 1 2 6:16 1

Slovenská hokejová osemnástka zvíťazila v jej záverečnom súboji na Turnaji piatich krajín vo švajčiarskom Zuchwile nad Nemeckom 2:1. Zverenci trénera Antona Bartánusa, ktorí minulý rok turnaj vyhrali, v prvých troch zápasoch podľahli postupne Čechom 1:5, Švajčiarom 2:3 a Fínom 2:3 po predĺžení. Slováci sa vďaka pondelňajšiemu triumfu nad Nemeckom odpútali z poslednej priečky tabuľky, na ktoré spadol práve ich posledný súper. O konečnom poradí na turnaji rozhodnú utorňajšie zápasy.

SR 18 - Nemecko 18 2:1 (1:0, 0:0, 1:1)

Góly: 4. Valent, 46. Struška - 59. Daubner

Hokejisti Ufy zvíťazili v pondelkovom stretnutí nad Medveščakom Záhreb 3:0 a postúpili do semifinále 88. ročníka Spenglerovho pohára, kde na nich čaká usporiadateľský švajčiarsky klub HC Davos. Víťazný gól Salavatu Julajev strelil v 20. min Dmitrij Siomin, prienik Rusov do najlepšej štvorky turnaja spečatil v polovici tretej tretiny Stanislav Golovanov a bodku za duelom namaľoval Teemu Hartikainen.

Salavat Julajev Ufa (Rus.) - Medveščak Záhreb (Chor.) 3:0 (1:0, 0:0, 2:0)

Góly: 20. D. Siomin, 50. Golovanov, 54. Hartikainen

Výber Kanady - Jokerit Helsinki (Fín.) 5:2 (1:2, 2:0, 2:0)

Góly: 18. Dupont, 25. A. Giroux, 39. Tambellini, 54. B. McLean, 60. Gragnani - 1. Moses, 5. Omark