ATP Gstaad
dvojhra - 2. kolo
Juan Monaco (Arg.) - Guillermo Garcia-Lopez (3-Šp.) 6:2, 2:6, 6:4, Thomaz Bellucci (Braz.) - Federico Delbonis (5-Arg.) 6:4, 6:4, Pablo Andujar (Šp.) - Blaž Rola (Slovin.) 6:3, 6:3, Marcel Granollers (2-Šp.) - Yann Marti (Švajč.) 6:1, 6:4
dvojhra - 1. kolo
Henri Laaksonen (Švajč.) - Gianni Mina (Fr.) 7:6 (5), 7:6 (3)
ATP v Umagu
dvojhra - 2. kolo
Lukáš Rosol (5-ČR) - Pere Riba (Šp.) 7:6 (4), 6:1, Marin Čilič (3-Chorv.) - Igor Sijsling (Hol.) 7:5, 6:3, Pablo Carreno (Šp.) - Carlos Berlocq (8-Arg.), Carreno postúpil bez boja, Tommy Robredo (2-Šp.) - Albert Ramos (Šp.) 6:4, 6:4
ATP Challenger v Obershaufe
Dvojhra - 1. kolo
Jozef Kovalík (SR) - Jaroslav Pospíšil (ČR) 6:0, 6:1 za 53 minút
ITF Futures v Bad Waltersdorfe
Výsledky slovenských tenistov na turnaji ITF kategórie Futures v rakúskom Bad Waltersdorfe (dotácia 10 000 USD, antuka vonku).
Dvojhra - 1. kolo
Karol Beck (SR-2) - Sebastian Stiefelmeyer (Rak.) 6:3, 6:2
Marko Daniš (SR) - David Pel (Hol.) 6:2, 6:0
Štvorhra - 1. kolo
Karol Beck, Filipp Kekerčeni (SR/Ukr.-2) - Jakub Filipský, Goncalo Oliveira (ČR/Portug.) 6:4, 6:1
WTA v Baku
Dvojhra - 2. kolo (osemfinále)
Pauline Parmentierová (Fr.) - Jana Čepelová (SR-8) 7:6 (2), 6:4
Misa Egučiová (Jap.) - Urszula Radwanská (Poľ.) 6:2, 6:1
Bojana Jovanovská (Srb.-5) - Katarzyna Piterová (Poľ.) 6:3, 6:1
Šahar Peerová (Izr.) - Vesna Doloncová (Srb.) 3:6, 6:2, 6:3
Štvorhra - 1. kolo
Francesca Schiavoneová, Stefanie Vögeleová (Tal./Švaj.) - Janette Husárová, Klaudia Jansová-Ignaciková (SR/Poľ.-2) 3:6, 6:4, 10:2 (zápasový tajbrejk)
ITF v Paliči
Výsledky slovenských tenistiek na turnaji ITF v srbskom Paliči (dotácia 10 000 USD, antuka vonku).
Dvojhra - hlavná súťaž - 1. kolo
Natália Vajdová (SR) - Vendula Žovincová (ČR) 6:2, 6:3
Martina Kubičíková (ČR-5) - Nikola Vajdová (SR) 6:3, 3:6, 6:0
Štvorhra - hlavná súťaž - 1. kolo
Karolína Benáčková, Martina Košťálová (ČR/SR) - Mila Mejičová, Jovanna Pecovská (Srb.) 6:2, 6:0
ITF Futures v Michalovciach
úhrn výsledkov slovenských tenistov v stredajších zápasoch 1. kola dvojhry na turnaji ITF Futures v Michalovciach (dotácia 10 000 USD, antuka).
Dvojhra - 1. kolo
Adrian Partl (SR-1) - Matej Búřil (SR) 6:0, 6:2
Marek Semjan (SR-3) - Jakub Novák (SR) 6:1, 6:4
Patrik Fabian (SR) - Václav Šafránek (ČR-5) 6:4, 6:1
Ivan Košec (SR) - Michal Milko (SR) 3:6, 6:4, 7:6 (5)
Filip Havaj (SR) - Francesco Vilardo (Tal.) 6:4, 6:2
Kamil Majchrzak (Poľ.-6) - Juraj Simčák (SR) 6:0, 6:2
ME juniorov
Súhrn výsledkov slovenských tenistov v stredajších stretnutiach dvojhry a štvorhry na ME jednotlivcov do 14, 16 a 18 rokov v Plzni, Moskve a Švajčiarsku.
Výsledky - streda.
Do 14 rokov (Plzeň / ČR).
Chlapci
Dvojhra - 3. kolo
Viktor Bánczi (SR) - Tibo Colson (Belg.) 6:1, 6:2
Štvorhra - 3. kolo (osemfinále)
Evžen Holiš, Tomáš Jirousek (ČR-3) - Viktor Bánczi, David Čierny (SR) 6:4, 6:2
Dievčatá
Štvorhra - 2. kolo
Lenka Stará, Adriána Šenkárová (SR) - Anda Karanušičová, Iva Zeličová (Chor.-8) - bez boja, Chorvátky nenastúpili
3. kolo (osemfinále)
Lenka Stará, Adriána Šenkárová (SR) - Ágnes Anna Aranyiová, Lívia Lukácsová (Maď.) 6:0, 6:2
Do 16 rokov (Moskva / Rus.).
Chlapci
Dvojhra - 3. kolo
Max Stewart (V. Brit.) - Tomáš Líška (SR) 6:2, 6:0
Máté Valkusz (Maď.-1) - Lukáš Klein (SR) 1:0 - skreč, Klein odstúpil
Do 18 rokov (Klosters, Davos, Schaan a Bad Ragaz / Švaj.).
Chlapci
Dvojhra - 3. kolo
Martin Blaško (SR-10) - Christian Sigsgaard (Dán.) 7:5, 6:2
Štvorhra - 2. kolo:
Martin Blaško, Patrik Néma (SR-15) - Michail Avetisian, Michail Chačatrian (Arm.) 6:4, 6:4
Dievčatá
Štvorhra - 2. kolo:
Sara Ottomanová, Jil Teichmannová (Švaj.) - Kristína Schmiedlová, Rebecca Šramková (SR-8) 6:2, 6:2
Atletika
XV. juniorské majstrovstvách sveta v atletike v Eugene (22. - 27. 7.):
Finálové výsledky
juniori
10.000 m: 1. Joshua Kiprui Cheptegei (Ugan.) 28:32,86, 2. Elvis Kipchoge Cheboi 28:35,20, 3. Nicholas Mboroto Kosimbei (obaja Keňa) 28:38,68
juniorky
10.000 m chôdza: 1. Anežka Drahotová (ČR) 42:47,25, 2. Na Wang 44:02,64, 3. Juanjuan Ni (obe Čína) 44:16,72, ...28. Monika Hornáková (SR) 49:52,26
Hádzaná
Súhrn výsledkov stredajších stretnutí základných skupín na majstrovstvách sveta v hádzanej hráčok do 18 rokov v Macedónsku (20. 7. - 3. 8. 2014).
A-skupina (Skopje)
Švédsko - Holandsko 30:23
Kórejská republika - Kazachstan 42:28
Brazília - Tunisko 34:18
B-skupina (Ochrid)
Rusko - Kongo 38:18
Nórsko - Japonsko 33:33
Maďarsko - Paraguaj 31:21
C-skupina (Strumica)
Dánsko - Argentína 39:18
Rumunsko - Macedónsko 37:23
Uzbekistan - Nemecko 21:45
D-skupina (Ochrid)
Portugalsko - Francúzsko 21:17
Čierna Hora - Chorvátsko 31:21
Angola - Čína 31:20
Softbal
Výsledky stredajších stretnutí na ME junioriek v softbale v holandskom Rosmalene (21. - 26. júla).
Výsledky - streda
Veľká Británia - Litva 11:0
Belgicko - Holandsko 0:13
Taliansko - Francúzsko 9:6
Dánsko - Nemecko 2:13
Rusko - Česko 0:9
Španielsko - Chorvátsko 10:0
Izrael - Ukrajina 7:0 kontumačne
Belgicko - Taliansko 0:18
Francúzsko - Holandsko 0:21
Izrael - Srbsko 4:8
Česko - Litva 10:0
Veľká Británia - Rusko 9:2
Španielsko - Dánsko 8:1
Francúzsko - Belgicko 8:3
Chorvátsko - Nemecko 0:13
Taliansko - Holandsko 3:2
Šerm
Reprezentanti Francúzska získali v stredu zlaté medaily v tímovej súťaži v korde na šermiarskych majstrovstvách sveta v ruskej Kazani. Francúzi vo finále prekonali Kórejčanov, na treťom mieste skončili Švajčiari. V kategórii žien triumfovali domáce zástupkyne, ktoré si v rozhodujúcom súboji poradili s kordistkami Estónska. Bronzové medaily zavesili na krk Taliankam.
V utorkovej tímovej súťaži vo fleurete sa tešili zo zlatých medailí muži Francúzska a ženy Talianska. Stredajšie boje boli na šampionáte poslednými, Slovensko nemalo zastúpenie.
Výsledky tímových súťaží na šermiarskych majstrovstvách sveta v Kazani.
FLEURET
Muži: 1. Francúzsko, 2. Čína, 3. Taliansko
Ženy: 1. Taliansko, 2. Rusko, 3. Francúzsko
KORD
Muži: 1. Francúzsko, 2. Kórejská republika, 3. Švajčiarsko
Ženy: 1. Rusko, 2. Estónsko, 3. Taliansko
Vodné pólo
Vodní pólisti Ruska podľahli v stredajšom zápase európskeho šampionátu v Budapešti v skupine o 7.-12. miesto Nemecku rozdielom gólu 8:9.
Výsledky
Štvrťfinále
Taliansko - Chorvátsko 8:7 (1:1, 3:2, 2:2, 2:2)
Grécko - Srbsko 9:13 (2:3, 3:4, 2:4, 2:2)
Skupina o 7. - 12. miesto
Rusko - Nemecko 8:9 (1:1, 4:2, 1:3, 2:3)
Gruzínsko - Francúzsko 6:10 (2:2, 1:3, 2:3, 1:2)
Moderný päťboj
Výsledky majstrovstiev Európy pretekárov do 19 rokov v modernom päťboji vo švédskej Uppsale (17. - 23. júla).
CHLAPCI
Jednotlivci: 1. Alexander Lifanov (Rus.) 1191 b., 2. Dovidas Vaivada (Litva) 1169, 3. Soma Tomaschof (Maď.) 1157
Družstvá: Rusko (Alexander Lifanov, Daniil Glavackich, Sergej Baranov) 3461, 2. Maďarsko 3423, 3. Taliansko 3342
Štafety: 1. Henry Choong, Benjamin Pond (V. Brit.) 1126, 2. Alexander Lifanov, Daniil Glavackich (Rus.) 1238, 3. Nikita Chornostev, Ivan Chamkov (Biel.) 1234
DIEVČATÁ
Jednotlivkyne: 1. Irene Prampoliniová (Tal.) 1060, 2. Aurelija Tamašauskaité (Litva) 1048, 3. Sofia Serkinová (Rus.) 1045
Družstvá: 1. Taliansko (Irene Prampoliniová, Aurora Tognettiová, Silvia Salerová) 3062, 2. Maďarsko 3025, 3. Rusko 3010
Štafety: 1. Sofia Serkinová, Xenia Fraľcovová (Rus.) 1143, 2. Francesca Summersová, Georgia Pipesová (V. Brit.) 1134, 3. Irina Priasiancovová, Vitalia Sinnikovová (Biel.) 1126
Miešané štafety: 1. Sarolta Simonová, Soma Tomaschof (Maď.) 1173, 2. Aurelija Tamašauskaité, Dovidas Vaivada (Litva) 1159, 3. Aurora Tognettiová, Gianluca Micozzi (Tal.) 1149
Bejzbal
MLB
New York Yankees - Texas 2:1,Philadelphia - San Francisco 6:9, Pittsburgh - Los Angeles Dodgers 12:7
Toronto - Boston 7:3, Atlanta - Miami 5:6, Chicago Cubs - San Diego 6:0, Chicago White Sox - Kansas City 1:7, Milwaukee - Cincinnati 4:3, Minnesota - Cleveland 2:8, St. Louis - Tampa Bay 2:7, Colorado - Washington 4:7, Arizona - Detroit 5:4, Los Angeles Angels - Baltimore 2:4, Seattle - New York Mets 1:3
Futbal
Pohára osloboditeľov
Semifinále - prvý zápas
Nacional Asunción (Parag.) - Defensor Sporting (Urug.) 2:0 (1:0)
Švajčiarsko
Výsledky 2. kola švajčiarskej futbalovej ligy.
Aarau - Sion 1:0, FC Zürich - Thun 2:1