Streda, 28. júla, 2021Meniny má Krištof

Pekaríkov spoluhráč má koronavírus. K situácii sa vyjadril aj Slovák

Peter Pekarík. (Autor: AP/Friso Gentsch/dpa)
Pavol Spál, TASR|17. mar 2020 o 11:38

Čakajú, či sa choroba prejaví aj u ďalších hráčov.

BERLÍN. Futbalisti Herthy Berlín,medzi ktorých patrí aj slovenský obranca Peter Pekarík, sú vo dvojtýždňové karanténe.

Jeden z hráčov mal totiž pozitívny test na koronavírus.

Nemecký klub o tom informoval na svojich internetových stránkach. Meno konkrétneho hráča neprezradil. „Som v poriadku. Zatiaľ úplne bez problémov,“ reagoval pre SME Pekarík.

Hertha pritom chcela začať v utorok s tréningami.

"Hráč sa sťažoval na typické ťažkosti, takže sme ho ihneď izolovali. Teraz musíme počkať a uvidíme, či sa objavia aj ďalšie prípady. Podľa toho bude pokračovať tréningový režim," citoval web kicker.de tímového lekára Uliho Schleichera.

„Pri takom rýchlom vývoji v počte prípadov sa dalo predvídať, že sa vírus skôr alebo neskôr dostane aj do tímu. Najdôležitejšie je, že všetci teraz dodržiavajú pravidlá. Musíme situáciu prijať tak, ako je teraz,“ dodal generálny manažér Herthy Michael Preetz.

Ide o druhý prípad ochorenia COVID-19 medzi hráčmi I. nemeckej bundesligy. Ako prvý sa nakazil Luca Kilian z SC Paderborn, informovala agentúra SID. V Nemecku evidujú takmer 7600 prípadov a sedemnásť mŕtvych.

Koronavírus SARS-CoV-2

Najnovšie poznatky a informácie o ochorení Covid-19 a novom koronavíruse SARS-CoV-2, ktorý mal prvotné ohnisko nákazy v čínskom meste Wu-chan.

Súvisiace články