Spenglerov pohár - Víťazstvo Davosu nad Karlovými Varmi

SITA|28. dec 2008 o 17:30

V úvodnom nedeľňajšom stretnutí na tohtoročnom Spenglerovom pohári v Davose zvíťazili hokejisti domáceho HC nad Karlovými Varmi jednoznačne 4:1.

DAVOS. Davos si vďaka zisku dvoch bodov udržal nádej na postup do finále 82. ročníka tohto najstaršieho turnaja klubových tímov na svete, po triumfe nad českým zástupcom sa dokonca prepracoval na priebežnú prvú priečku v tabuľke. Dvoma gólmi v drese Davosu sa prezentoval Ambühl, po jednom pridali Arx a Wieser. Za Karlove Vary zaznamenal jediný presný zásah Košťál, slovenský reprezentant František Skladaný sa tentoraz nepresadil.

Vo večernom súboji sa stretne ERC Ingolstadt s Dinamom Moskva.

HC Davos - HC Energie Karlove Vary 4:1 (1:1, 2:0, 1:0)

Góly: 10. Ambühl (Guggisberg), 22. Ambühl (Guggisberg, Arx), 23. Arx, 57. Wieser - 17. Košťál (Dej), 6746 divákov

Tabuľka:

1. HC Davos 3 1 1 0 1 11:10 4

2. Team Kanada 2 1 0 1 0 8:7 3

3. Dinamo Moskva 1 1 0 0 0 4:1 2

4. Karlove Vary 3 1 0 0 2 7:9 2

5. ERC Ingolstadt 1 0 0 0 1 2:5 0

(vysvetlivky: poradie, mužstvo, počet odohraných zápasov, víťazstvá/2 b., víťazstvá po predĺžení alebo sam. nájazdoch/2 b., prehry po predĺžení alebo sam. nájazdoch/1 b., prehry/0 b., skóre, body)