Spenglerov pohár - Na úvod opäť prehra domáceho Davosu

SITA|26. dec 2008 o 17:28

Domáci švajčiarsky tím HC Davos rovnako ako vlani vstúpil do Spenglerovho pohára (26 .- 31. decembra 2008), najstaršieho turnaja hokejových klubov na svete, prehrou.

DAVOS. Víťaz edície 2007 tentoraz v piatkovom otváracom zápase celého 82. ročníka podujatia prehral pred 6746 divákmi vo Vaillant Arene s Dinamom Moskva 1:3. Na gól obrancu Genadija Razina ešte dokázal odpovedať v druhej tretine Sandro Rizzi, ale ruský klub rýchlo poslal znova do vedenia Švéd Mattias Weinhandl a triumf hostí najprv poistil v záverečnej časti Dmitrij Afanasenkov a potom pečatil Kanaďan Eric Landry. V piatok si ešte zmerajú sily výber Kanady obhajujúci trofej a HC Energie Karlove Vary (20.15). Nemecký ERC Ingolstadt sa zapojí do diania až v sobotu.

Dinamo Moskva - HC Davos 4:1 (1:0, 1:1, 2:0)

Góly: 12. Razin, 33. Weinhandl, 56. Afanasenkov, 60. Landry - 32. Rizzi

Tabuľka:

1. Dinamo Moskva 1 1 0 0 0 4:1 2

2. HC Davos 1 0 0 0 1 1:4 0

Výber Kanady, HC Energie Karlove Vary a ERC Ingolstadt ešte nehrali.

(vysvetlivky: poradie, mužstvo, počet odohraných zápasov, víťazstvá/2 b., víťazstvá po predĺžení alebo sam. nájazdoch/2 b., prehry po predĺžení alebo sam. nájazdoch/1 b., prehry/0 b., skóre, body)