Piatok, 24. septembra, 2021Meniny má Ľuboš, Ľubor
Pavol Spál|29. júl 2021 o 23:04

Všetci Trnavčania mali pevné nervy.

SFANTU GHEORGE. Podľa výskumu uskutočneného na britskej univerzite v Chichester mal brankár v červenom drese najväčšiu šancu chytiť súperovi penaltu.

Stalo sa tak v 46 percentách prípadov, zatiaľ čo v žltej len v 31 percentách a v modrej iba v 28.

Trnavský brankár mal vo štvrtok oblečený dres krikľavej farby, skôr červenej. 

Dominik Takáč bol hrdina. A to nielen penaltového rozstrelu. 

Jeho rival, brankár Sepsi OSK Roland Niczuly od hnevu takmer rozkopal žrď brány.

Nechytil nič. Nesiahol si na loptu, ani raz nevystihol smer. Vždy skočil na opačnú stranu. 

Trnavčania zvládli drámu aj vojnu nervov. V penaltovom rozstrele nezaváhal ani jeden z nich. Postupne premenili Procházka, Savvidis, Iván aj Ristovski.

Gašparík: Na penalty sme si verili

Na strane rumunského tímu zaváhali až dvaja. 

Futbalisti Spartaka Trnava odvete 2. predkola Európskej konferenčnej ligy zvíťazili na pôde OSK Sepsi 4:3 po penaltovom rozstrele. 

„Na penalty sme si verili, lebo máme výborného brankára, ktorý to vie chytať,“ priznal tréner Spartaka Trnava Michal Gašparík. Cituje ho domovská stránka klubu fcspartaktrnava.com. 

Takáč chytil penaltu aj v prvom ligovom kole uplynulý víkend. 

„Všetkých hráčov, ktorých sme chceli poslať na penalty, sme mali na konci na ihrisku,“ pokračoval Gašparík. Priznal, že jeho tím sa na penaltový rozstrel pripravoval. 

(Autor: SofaScore)

Mikovič sa nechal vystriedať

„Pred rozstrelom som sa radšej nechal vystriedať, lebo nemám na to pekné spomienky. Naši exekútori to však krásne ukladali a brankár zasa vychytal,“ vravel obranca Trnavy Martin Mikovič. 

Rumuni otvorili skóre, v druhom polčase vyrovnal Trnavčan Kelvin Boateng. V riadnom hracom čase i v predĺžení skončil zápas 1:1. 

„Mali sme viac šancí, boli tam nejaké neuznané góly a škoda, že sme potom inkasovali z ojedinelého útoku,“ dodal Gašparík. 

Trnavu čaká Maccabi Tel Aviv

Trnavčania cítili po polčase krivdu, lebo im rozhodca neuznal regulárny gól. 

„Vypracovali sme si šance, neuznal nám regulárny gól. Dali nám smolný gól, ktorý nás trocha pribrzdil. V šatni sme si povedali, že toto nás nemôže zlomiť,“ povedal Mikovič. 

„V tom druhom polčase aj domáci ukázali svoju kvalitu u útočiacich hráčov. Sme radi, že už potom neinkasovali a že sme ustáli predĺženie,“ dodal tréner Trnavy. 

Súperom Spartaka bude v treťom predkole Maccabi Tel Aviv.

Pavol Spál
Pavol Spál sa prioritne venuje futbalu, okrem toho hádzanej, boxu, MMA a občas aj hokeju. Ako reportér sa zúčastnil na MS vo futbale v roku 2010, EURO 2016 a na MS v hádzanej 2009. Od roku 2009 nechýbal takmer na žiadnom zápase slovenskej futbalovej reprezentácie.

Súvisiace články