Sparte Praha hrozila kontumačná prehra, zápas Ligy majstrov sa však dohral

Radosť hráčov AS Monaco.
Radosť hráčov AS Monaco. (Autor: TASR/AP)
Sportnet, TASR|3. aug 2021 o 21:35 (aktualizované 3. aug 2021 o 23:11)

Český tím podľahol v kvalifikačnom kole AS Monaco.

PRAHA. Futbalisti Sparty Prahe nezvládli utorkový prvý zápas 3. predkola Ligy majstrov. Na svojom ihrisku podľahli AS Monaco 0:2. V domácom tíme odohral celý duel slovenský stopér Dávid Hancko.

Zápas mal škandalózny priebeh, keď sa autor prvého gólu Aurélien Tchouameni stal obeťou rasizmu. Okrem bučania si vyslúžil nadávky, urážky aj pohár piva.

Prejavy z tribún si všimol aj rozhodca Michael Oliver, ktorý pohrozil predčasným ukončením zápasu a kontumáciou v neprospech Sparty.

Francúzsky stredopoliar chvíľu so spoluhráčmi odmietali pokračovať v hre. Po štvorminútovom prerušení však hra pokračovala.

Cez polčasovú prestávku sa prihováral pražskému kotlu bývalý sparťanský kapitán David Lafata. Zápas sa napokon dohral, český tím však nedokázal vyrovnať a v druhom polčase druhýkrát inkasoval.

Odveta je na programe na budúci týždeň 10. augusta v Monaku.

Domáce prostredie nevyužil ani belgický Genk, ktorý aj s Patrikom Hrošovkým prehral so Šachtarom Doneck 1:2. Slovenský stredopoliar hral do 83. minúty.

Liga majstrov - 3. kvalifikačné kolo - 1. zápasy:

Sparta Praha - AS Monaco 0:2 (0:1)

Góly: 37. Tchouameni, 59. Volland

/David Hancko odohral celý zápas, Dominik Holec (obaja Sparta) sedel na lavičke náhradníkov/

Malmö FF - Glasgow Rangers 2:1 (0:0)

Góly: 47. Rieks, 49. Birmančevič - 90.+5 Davis

KRC Genk - Šachtar Doneck 1:2 (1:0)

Góly: 39. Onuachu - 63. Tete, 81. Alan Patrick

/Patrik Hrošovský (Genk) hral do 83. min/

PSV Eindhoven - FC Midtjylland 3:0 (3:0)

Góly: 19. Madueke, 29. Götze, 32. Gakpo

CFR Kluž - Young Boys Bern 1:1 (1:0)

Góly: 4. Manea - 90.+3 Sierro

Crvena zvezda Belehrad - Šeriff Tiraspoľ 1:1 (1:1)

Góly: 45.+1 Diony - 33. Castaneda. ČK: 58. Kanga (Belehrad) po 2. ŽK

Olympiakos Pireus - Ludogorec Razgrad 1:1 (0:0)

Góly: 87. Camara - 50. Despodov

Domov»Futbal»Liga majstrov»Sparte Praha hrozila kontumačná prehra, zápas Ligy majstrov sa však dohral