Utorok, 21. septembra, 2021Meniny má Matúš

Mal súhlasiť aj so znížením platu. Podľa Španielov Messi zostáva v Barcelone

Lionel Messi. (Autor: TASR/AP )
SITA|14. júl 2021 o 17:11

Podpis zmluvy by mal byť už iba formalitou a riešia sa posledné detaily.

BRATISLAVA. Argentínsky futbalista Lionel Messi by mal zostať v katalánskom veľkoklube FC Barcelona.

Ako v stredu informovali viaceré španielske médiá, tridsaťštyriročný ofenzívny klenot by mal podpísať zmluvu na päť rokov. Aktuálne má prebiehať už len dolaďovanie detailov spojené so ziskom licencie pre FC Barcelona v La Lige.

"Leo Messi podpíše na päť rokov. Očakáva sa, že ešte v stredu klub dorieši veci ohľadom licenčných podmienok. A to bude predohra k oficiálnemu oznámeniu Messiho novej zmluvy,“ informuje katalánský denník Mundo Deportivo.

Počas ostatného víkendu Lionel Messi priviedol reprezentáciu Argentíny k triumfu na juhoamerickom šampionáte Copa América. Spadla tak z neho ťarcha, ktorá ho ťažila počas celej kariéry. Až do soboty totiž s Argentínou nezískal významnú trofej.

A možno aj to urýchlilo rokovania o pokračovaní mimoriadne plodnej spolupráce. Messi je súčasťou klubu od septembra 2000, teda viac ako 20 rokov. Za ten čas bol strojcom mnohých úspechov FC Barcelona vrátane desiatich titulov v La Lige a štyroch v Lige majstrov.

Podľa periodika Diario Sport bude súčasťou novej zmluvy výkupná klauzula vo výške 350 miliónov eur. K podpisu by malo prísť až koncom júla, keďže Messi aktuálne dovolenkuje po dlhej sezóne.

Podľa rovnakého denníka argentínsky futbalista súhlasil so znížením platu v porovnaní s predchádzajúcimi rokmi o viac ako polovicu.

Súvisiace články