Fourcade triumfoval v šprinte v Ruhpoldingu, Slováci výrazne zaostali

Martin Fourcade vyhral šprint v Ruhpoldingu 2020.
Martin Fourcade vyhral šprint v Ruhpoldingu 2020. (Autor: Matthias Schrader - TASR/AP)
Sportnet|16. jan 2020 o 15:59

Francúz vyhral tretie preteky za sebou.

Svetový pohár v biatlone 2019/2020 - Ruhpolding (Nemecko)

Šprint mužov na 10 km:

1.Martin FourcadeFrancúzsko22:41,5 min (0 tr. okr.)
2.Quentin Fillon MailletFrancúzsko+3,1 s (0)
3.Benedikt DollNemecko+12,0 s (0)
4.Vetle Sjaastad ChristiansenNórsko+22,2 s (1)
5.Simon DesthieuxFrancúzsko+23,5 s (1)
5.Florent ClaudeFrancúzsko+23,5 s (1)
66.Tomáš HasillaSlovensko+2:09,7 min (0)
78.Michal ŠímaSlovensko+2:26,7 min (0)
81.Martin OtčenášSlovensko+2:33,0 min (2)
104.Šimon Bartko Slovensko+3:45,8 min (5)

RUHPOLDING. Francúzsky biatlonista Martin Fourcade triumfoval vo štvrtkových rýchlostných pretekoch na 10 km v rámci 5. kola Svetového pohára v nemeckom Ruhpoldingu.

Do cieľa prišiel s čistým štítom v čase 22:41,5 minúty, na druhom mieste skončil jeho krajan Quentin Fillon Maillet s mankom 3,1 sekundy. Tretiu priečku obsadil Benedikt Doll z Nemecka (+12 s).

Fourcade si upevnil vedúcu pozíciu

Pre tridsaťjedenročného Francúza to bolo tretie víťazstvo za sebou a celkovo štvrté v prebiehajúcej sezóne, šprint vyhral aj pred týždňom v Oberhofe, kde sa tešil z triumfu i v pretekoch s hromadným štartom.

Prvé víťazstvo dosiahol ešte v Östersunde vo vytrvalostných pretekoch. Fourcade využil absenciu Nóra Johannesa Thingnesa Böa, ktorý sa rozhodol vynechať všetky januárové preteky, a zvýšil pred ním náskok na čele celkového poradia Svetového pohára. Zároveň sa dostal aj na čelo poradia šprintu.

Vo štvrtok predviedol čistú a rýchlu streľbu a k nej pridal aj tretí najlepší čas na trati, čo ho vynieslo na najvyššiu priečku.

Aj druhý Fillon Maillet vybielil všetkých desať terčov, bežecky bol dokonca o štyri desatiny rýchlejší ako jeho krajan, ale strávil viac času na strelnici.

Darilo sa aj ďalším Francúzom, keď sa Simon Desthieux a Florent Claude podelili o piate miesto. Obaja išli jedno trestné kolo a mali manko 23,5 s.

Slováci sa nepredstavia v stíhacích pretekoch

Z kvarteta slovenských pretekárov sa najviac darilo Tomášovi Hasillovi, ktorý zaznamenal bezchybnú streleckú bilanciu.

Po slabšom bežeckom výkone však dosiahol až 66. miesto, a tak sa nepredstaví v nedeľňajšej "stíhačke".

Rovnako čistým streleckým zápisom sa mohol pochváliť aj Michal Šíma, ale musel sa uspokojiť so 78. priečkou.

Dve chyby Martina Otčenáša sa podpísali na 81. pozícii a najhoršie zo Slovákov obstál Šimon Bartko. Ten minul polovicu terčov a zdolal iba siedmich pretekárov.

Priebežné poradie vo Svetovom pohári 2019/2020 (po 10 z 24 súťaží)