Piatok, 22. októbra, 2021Meniny má Sergej

Mladí Slováci vstúpili do turnaja úspešne, zdolali o dva roky starších súperov

Slovenskí futbalisti do 21 rokov - ilustračná fotografia. (Autor: TASR)
TASR|25. mar 2021 o 19:10

Novotvoriaci sa tím zvládol úvodnú prekážku.

Antalya Cup futbalistov do 21 rokov

Uzbekistan U23 - Slovensko U21 0:2 (0:0)

Góly: 56. Trusa, 80. Goljan

ŽK: Gono (Slovensko)

Slovensko U21:

Zostava 1. polčas: Chudý - Kováčik, Tumma, Nemčík, Vojtko - Gono, Pokorný, Bernát - Kaprálik, Trusa, Iľko

Zostava 2. polčas: Chudý - Kováčik (65. Suľa), Malý, Pišoja, Barbora - Nebyla, Múdry, Potoma - Kaprálik (65. Kmeť), Trusa (65. Gerebenits), Goljan

LARA. Slovenskí futbaloví reprezentanti do 21 rokov víťazne vstúpili do prípravného turnaja Antalya Cup v Turecku.

Vo svojom prvom zápase zdolali vo štvrtok v Lare tím Uzbekistanu do 23 rokov 2:0. O góly Slovenska sa postarali Matej Trusa a Adam Goljan.

Zverenci trénera Jaroslava Kentoša sa na Antalya Cupe ešte stretnú s rovesníkmi zo Severného Macedónska (27. marca, 15.00) a Ukrajiny (29. marca, 17.00).

Ďalší program Slovenska na Antalya Cupe

Sobota 27. marca: Severné Macedónsko U21 - Slovensko U21 (15.00 hod, Lara)

Pondelok 29. marca: Ukrajina U21 - Slovensko U21 (17.00 hod, Belek)

Hlasy po zápase /zdroj: SFZ/

Tibor Goljan, asistent trénera Slovenska: "Tešíme sa z víťazstva a z toho, že sme neinkasovali gól. Prvý polčas sa odohral viac-menej medzi šestnástkami, bez nejakých veľkých šancí. Mali sme niekoľko ľahkých strát, veľa akcií sme tlačili cez stred.

Šancu sme mali po nábehu Paťa Iľka a súper mal tiež len jednu šancu. Do druhého polčasu sme urobili niekoľko zmien, boli sme agresívnejší, zlepšili sme finalizáciu. Dali sme po štandardke gól, potom sme zvýšili na 2:0. Chalani ukázali veci, ktoré sme skúšali v tréningu, niektoré nám vyšli.

Boli však aj situácie, ktoré neboli podľa našich predstáv. Dôležité však je, že sme zápas s novotvoriacim sa tímom zvládli a víťazstvo je zaslúžené. Teraz sa budeme pripravovať na Severné Macedónsko a budeme sa chcieť zdokonaliť vo všetkom."

Peter Pokorný, kapitán Slovenska v 1. polčase: "Zápas sme zvládli skvele, či už výsledkovo alebo herne. V prvom polčase, keď sme hrali prvá partia, boli v hre dobré a aj zlé úseky. Myslím si, že na prvý zápas to bolo napokon dobré. Z duelu si vezmeme pozitíva a prenesieme ich do ďalších stretnutí."

Timotej Múdry, kapitán Slovensko v 2. polčase: "Vedeli sme, že to nebude ľahké a bol to úvodný zápas tejto partie. Snažili sme sa sústrediť na našu hru a myslím si, že to, čo sme si ukázali v tréningu, sa nám aj podarilo plniť. Podľa mňa to bol dobrý duel. To, že som mal kapitánsku pásku. bola pre mňa veľká pocta, ale na ihrisku sme si všetci rovní."

Súvisiace články