Slovenskí mladíci v poslednom zápase remizovali s Bosnou 1:1.

I. fáza kvalifikácie ME futbalistov do 17 rokov - 8. skupina:

SKOPJE (MACEDÓNSKO)

Slovensko "17" - Bosna a Hercegovina "17" 1:1 (0:0)

Góly: 61. Lavrinčík - 66. Stanič

Zostava SR "17": Rehák - Tandara, Dolinský, I. Mesík, Burian - Bernát (80.+ Doktorík), Lichý, Lavrinčík, Topoľský (75. Danek) - S. Gembický (78. Begala), D. Strelec

Macedónsko "17" - Moldavsko "17" 2:0 (1:0)

1.Bosna a Hercegovina "17"31205:15 b
2.Slovensko "17"31203:15 b
3.Macedónsko "17"31202:05 b
4.Moldavsko "17"30030:80 b

SKOPJE. Slovenskí futbaloví reprezentanti do 17 rokov uhrali s rovesníkmi z Bosny a Hercegoviny v nedeľňajšom na turnaji v Skopje v rámci prvej kvalifikačnej fázy o postup na budúcoročné majstrovstvá Európy tejto vekovej kategórie do Anglicka (budú v máji 2018) nerozhodný výsledok 1:1.

Skóre duelu otvorili po bezgólovom prvom polčase Lavrinčík. Mladí Slováci sa však z neho dlho netešili, keďže už o päť minút vyrovnal Stanič.

Zverenci trénera Samuela Slováka obsadili v konečnej tabuľke druhí miesto za Bosniakmi, s ktorými si vybojovali miestenku do ďalších bojov.

Päť bodov na konte mali aj domáci Macedónčania, ale v minitabuľke troch tímov ich za hráčov SR "17" odsunulo mierne horšie skóre.

Do druhej fázy kvalifikácie (Elite Round) preniknú prvé dva tímy z každej z trinástich kvalifikačných skupín prvej fázy eliminácie a štyria najlepší tretí (do úvahy sa berie bilancia s 1. a 3. tímom v skupine). Na záverečnom turnaji ME do 17 rokov v Anglicku sa predstaví namiesto doterajších 8 až 16 krajín.

Hlas (zdroj: SFZ):

Samuel Slovák (tréner SR "17"): “Som veľmi rád, že chlapci naplnili cieľ a postúpili do fázy Elite Round, kde nás čakajú opäť ťažké zápasy. Myslím si, že tento nedeľňajší duel proti Bosne a Hercegovine sme zvládli výborne, väčšinu času sme boli lepším tímom. Napokon sme si výsledok ustrážili a doviedli zápas tam, kam sme chceli. Postúpili sme, to bolo prvoradé, prevláda spokojnosť."

Domov»Futbal»Reprezentácie»Slovenská sedemnástka postúpila do druhej fázy kvalifikácie ME 2018