Slováci doplatili na chybu v závere, proti Talianom neudržali vedenie

Slovenskí reprezentanti an ME v malom futbale 2022. (Autor: Facebook Slovenský zväz malého futbalu)
Sportnet, TASR|5. jún 2022 o 19:35 (aktualizované 5. jún 2022 o 21:24)

Slovenskí reprezentanti inkasovali vyrovnávajúci gól tesne pred koncom.

Góly: 34. Bombicz - 50. Ugas

Rozhodovali: Serdarevič (Bosna a Hercegovina), Mod (Anglicko), Šik (Česko), Popovič (Čierna Hora)

Slovensko: Kapraľ, Pella - Kuhajdík, Mikluš, Beliš, Gere, Janič, Ďuráči, Rožník, Repa, Buchel (C), Dzíbela, Brestovanský, Bombicz, Paukner

Taliansko: Vascello, Massafra - Assad, Bacoli, Scordino, Creaco (C), Ugas, Calabrese, Gianpaolo, Trovato

KOŠICE. Slovenskí reprezentanti iba remizovali s Talianskom 1:1 na domácich ME v malom futbale 2022 (EMF EURO).

Do vedenia išli v 34. minúte gólom Adama Bombicza, ale o tesný náskok prišli v poslednej 50. minúte, keď vyrovnal Jacob Ugas.

Zverenci Ladislava Borbélyho majú po dvoch zápasoch štyri body a mieria za postupom do ďalšej fázy.

Slováci napriek remíze stále vedú skupinu A, keďže Belgičania zdolali Poliakov 3:1. Oba tímy majú na konte po tri body, Slovensko má štyri.

Účinkovanie v základnej skupine uzavrú súbojom s Poľskom, ktorý je na programe v utorok od 20.15 h.

I. polčas:

Slováci boli proti Taliansku v pozícii favorita a hoci predviedli v prvom polčase viac ofenzívnej aktivity, gólový úspech nedosiahli.

V úvode zápasu mal dve sľubné príležitosti skórovať Bombicz, ale neuspel rovnako ako Mikluš, ktorý zblízka prestrelil bránku.

Slováci neskórovali ani z ďalších šancí prvého polčasu, no v jeho závere mohli skóre otvoriť Taliani. Scordino z polovice ihriska tesne minul odkrytú bránku slovenského tímu.

II. polčas:

Bezgólové skóre sa zmenilo v 34. minúte. Na radosť početnej diváckej kulisy išli do vedenia slovenskí reprezentanti, keď Bombicz získal loptu v rozohrávke súpera a po individuálnej akcii prekonal brankára Vascella - 1:0.

Ten istý hráč mohol pridať aj ďalší gól, v 42. minúte však nevyužil šancu v strednej vzdialenosti.

Taliani v závere častejšie zapájali do útočných akcií aj brankára, čo mohol potrestať Mikluš, ale strelou z vlastnej polovice netrafil bránku.

Nedáš-dostaneš potvrdil v závere zápasu Ugas, keď brankár Kapraš nedokázal zneškodniť jeho hlavičku a lopta skončila v slovenskej sieti - 1:1.

Kazachstan - Izrael 2:5 (1:1)

Domov»Halové športy»Malý futbal»Slováci doplatili na chybu v závere, proti Talianom neudržali vedenie