Streda, 8. decembra, 2021Meniny má Marína
Slovensko - Rusko 2:1. Radosť Tomáša Hubočana po góle. (Autor: REUTERS)
Boris Vanya|31. mar 2021 o 06:30

Ohlasy ruských médií na prehru so Slovenskom.

TRNAVA, MOSKVA. Rozprávka sa skončila v Trnave, hlási titulok v denníku Sovietski sport k zápasu futbalovej kvalifikácie MS 2022 medzi Slovenskom a Ruskom (2:1).

Po dvoch víťazstvách nad Maltou a Slovinskom vyšli ruskí futbalisti v treťom zápase naprázdno.

"Nemyslím si, že sme Slovákov podcenili. Vedeli sme, v čom sú dobrí a že majú kvalitné štandardy. Pripravovali sme sa na to, ale, bohužiaľ, práve zo štandardnej situácie sme inkasovali gól.

Súperovi to zahralo do kariet, bránil a zameral sa na protiútoky. Hoci sme si vyvinuli tlak a vyrovnali, opäť sme spravili chyby v obrane a inkasovali. Slováci mali šťastie, viac šťastia," citoval Sovietski sport trénera zbornej Stanislava Čerčesova. 

Ten dostal otázku aj na lídra slovenského tímu Milana Škriniara. "Strelil pekný gól. Nie je náhoda, že hrá za Inter. Stmelil obranu, hoci robil aj chyby. Odohral kvalitný zápas a pomohol tímu," odvetil Čerčesov.

Podľa denníka ťažko možno označiť hru ruského tímu za uspokojivú, chýbala jej myšlienka aj emócie. 

Škriniara nikto nestrážil

Zápas bol dlho opatrný. Brankári sa nudili, nikto neriskoval, nikto nechyboval - glosoval ruský denník Sport-Express. Potom však prišiel jeden z kľúčových okamihov súboja.

"Po rohovom kope skóroval Škriniar, ktorého si naši obrancovia za zvláštnych a komických okolností nevšímali - Džikija a Fernandes sa v tej chvíli z nejakého dôvodu držali navzájom a nebránili hlavnú hviezdu v zostave súpera," komentoval Sport-Express.

Rusom podľa denníka vyšli striedania - Mostovoj, Mirančuk a Sobolev priniesli oživenie, s dvojica mohutných útočníkov (Dzjuba, Sobolev) robila obrane Slovákov problémy. Výsledkom bol vyrovnávajúci gól, z ktorého sa však Rusi radovali len tri minúty. 

Mak znehybnil obranu

"Na druhý gól Slováci nepotrebovali žiadnu štandardku. Postarali sa oň dvaja bývalí hráči Zenitu Petrohrad. Hubočan prihral Makovi, ktorý nie práve najkomplikovanejšími kľučkami znehybnil ruských hráčov a skóroval," napísal Sport-Express. 

Gazeta.ru bola ešte kritickejšia. "Mak spravil po prihrávke od Hubočana hlupáka z celej ruskej obrany. Obišiel niekoľkých hráčov a umiestnil loptu presne do rohu bránky. Anton Šunin nemal šancu."

"Jedným z hlavných dôvodov porážky v Trnave boli dva záchvaty paniky v obrane," dodal Sport-Express.

Rusi pokračujú v kvalifikácii začiatkom septembra domácim zápasom proti Chorvátsku. Ešte predtým ich - podobne ako Slovákov - čaká účasť na EURO 2020. Sport-Express pripomenul tiež zamotanú situáciu v H-skupine. 

Boris Vanya
Boris Vanya je šéfredaktorom Sportnet.sk. V rokoch 1995 až 2014 pôsobil v denníku Pravda, potom rok v denníku Šport a od roku 2015 v denníku SME. Olympijskú atmosféru zažil v Turíne, Pekingu, Londýne a Soči, ako reportér sa zúčastnil aj na MS v hokeji 2005, 2007 a 2011, na Svetovom pohári v hokeji 2004 a na niekoľkých MS v rýchlostnej kanoistike.

Súvisiace články