Prípravný zápas: Slovensko zvládlo generálku na MS v hokeji do 20 rokov 2024

Slovensko vs. Nemecko: ONLINE prenos z prípravného zápasu hráčov do 20 rokov.
Slovensko vs. Nemecko: ONLINE prenos z prípravného zápasu hráčov do 20 rokov. (Autor: Sportnet)
Sportnet|22. dec 2023 o 16:00 (aktualizované 22. dec 2023 o 22:00)

Sledovali ste s nami ONLINE prenos z prípravného zápasu pred MS v hokeji U20 2024: Slovensko - Nemecko.

BRATISLAVA. Slovenskí hokejoví reprezentanti do 20 rokov dnes odohrali záverečný prípravný zápas pred nadchádzajúcimi MS v hokeji U20 2024 vo Švédsku.

Ich súperom boli rovesníci z Nemecka. Duel sa odohral na ľade vo švédskom meste Kungsbacka.

Slováci prehrávali po druhej tretine 2:4, ale nakoniec predviedli skvelý obrat a zvíťazili 6:5 po predĺžení.

Za sebou majú aj prípravné stretnutie s Fínskom. Favorizovanému severskému mužstvu podľahli 1:5.

Hokej ste sledovali s nami naživo ako online prenos.

*Zo zápasu boli k dispozícii iba informácie o zmene stavu

ONLINE PRENOS: Slovensko - Nemecko (Prípravný zápas hráčov do 20 rokov, LIVE, naživo, piatok)

Reprezentácia do 20 rokov  2023/2024
22.12.2023 o 19:00
Nemecko
5:6
(2:0, 2:2, 1:3, 0:1)
63' minúta
Ukončený
Slovensko
Prehľad
Góly a asistencie: 13. Schreiner (Hübner), 19. Schreiner (Lutz), 39. Oswald (Hauf, Lutz), 40. Oswald (Hördler, Hübner), 43. Assavolyuk (Brandl) – 24. Sýkora (Štrbák), 30. Čiernik (Žabka), 44. Žabka (Kmec), 50. Honzek (Petrovský), 52. Sýkora (Štrbák), 63. Dvorský (Štrbák).
Prenos
Nebol to žiaden oslnivý výkon od slovenskej reprezentácie v druhom prípravnom zápase proti Nemecku, ale napokon sa počíta víťazstvo 6:5 po predĺžení po pôsobivom obrate, keď mužstvo za nepriaznivého stavu 2:5 ukázalo psychickú silu a nezlomnosť. Napriek tomu však treba konštatovať, že to bol výkon s množstvom chýb a hlavne zlý z pohľadu defenzívy, pretože päť inkasovaných gólov od Nemecka je dosť. Tak snáď sa z tohto pohľadu poučíme, pretože už v utorok nás čaká naozaj ostrý štart do šampionátu v derby proti Česku. To je odo mnňa z tohto zápasu všetko, ďakujem za pozornosť a prajem Vám príjemný zvyšok večera!
Koniec zápasu.
62:11
goalSlovensko dalo gól! A obrat je definitívne dokonaný, keď slovenské víťazstvo 6:5 po predĺžení v presilovej hre vystrelil DALIBOR DVORSKÝ tvrdou ranou z pravého kruhu! Asistencia: Štrbák
60:01
Začalo sa predĺženie.
Po inkasovanom góle od Assavolyuka Nemecko už viedlo na začiatku tretej tretiny 5:2, ale slovenskí mladíci sa nevzdali a predviedli zaujímavý comeback, keď sa gólovo presadili Žabka, Honzek a Sýkora. Pokračovať sa tak bude v predĺžení troch proti trom.
60:00
Tretia tretina sa skončila.
51:17
goalSlovensko dalo gól! Veľmi rýchlo sa nám podarilo aj vyrovnať, keď našu peknú kombináciu do prázdnej bránky zakončil svojím druhým gólom v zápase ADAM SÝKORA! Asistencia: Štrbák
49:55
goalSlovensko dalo gól! Je tu kontaktný gól, keď na konci rýchleho protiútoku v presilovej hre bol SAMUEL HONZEK, ktorý vymietol pavučinu v nemeckej bránke! Asistencia: Petrovský
43:57
goalSlovensko dalo gól! Nádej ešte predsa len vykresal rýchlou gólovou odpoveďou BORIS ŽABKA, ktorý po Kmecovom nahodení predviedol úspešnú dorážku! Asistencia: Kmec
42:50
goalNemecko dalo gól! Naše šance na prípadný obrat sa ešte viac znižujú, pretože Brandl sa natlačil pred našu bránku a jeho prácu dokonal DANIEL ASSAVOLYUK, ktorý puk dostal do siete! Asistencia: Brandl
40:01
Začala sa tretia tretina.
Aj keď sa nám v druhej tretine podarilo zmazať dvojgólové manko po góloch Sýkoru a Čiernika, tak samotný záver sme vôbec nezvládli a inkasovali sme hneď dvakrát od Oswalda, ktorý priblížil Nemecko k víťazstvu v tomto prípravnom zápase. Tretia tretina sa začne približne o 21:10.
40:00
Druhá tretina sa skončila.
39:14
goalNemecko dalo gól! Ani sme sa nestihli spamätať z predchádzajúceho úderu a VEIT OSWALD udrel opäť, keď sa uvoľnil peknou kľučkou a gólovo zakončil! Asistencie: Hördler, Hübner
38:59
goalNemecko dalo gól! Pekná nemecká kombinácia v presilovej hre, na ktorej konci bol zakončujúci VEIT OSWALD z ľavej strany! Asistencie: Hauf, Lutz
29:40
goalSlovensko dalo gól! A je vyrovnané, keď sa presnou dorážkou prezentoval ALEX ČIERNIK a vraciame sa do hry o víťazstvo! Asistencia: Žabka
23:26
goalSlovensko dalo gól! Podarilo sa nám streliť kontaktný gól, keď sme využili presilovú hru zásluhou ADAMA SÝKORU, ktorý sa najlepšie zorientoval v predbárnkovom priestore a prekonal Dietla! Asistencia: Štrbák
20:01
Začala sa druhá tretina.
Úvodná tretina prípravného zápasu slovenským mladíkom proti Nemecku vôbec nevyšla, keďže po nej prehrávame už o dva góly a v oboch prípadoch sa presadil Schreiner. Druhá tretina sa začne približne o 20:15.
20:00
Prvá tretina sa skončila.
18:40
goalNemecko dalo gól! Rýchly nemecký protiútok je gólovo zakončený opäť VADIMOM SCHREINEROM, ktorý je už dvojgólový! Asistencia: Lutz
12:51
goalNemecko dalo gól! Jednoduchá, ale veľmi účinná nemecká akcia a VADIM SCHREINER mal dostatok priestoru po rýchlom prechode do útočného pásma cez stred na presné zakončenie! Asistencia: Hübner
00:01
Stretnutie sa práve začalo.
Úvodné zostavy:

Nemecko: Dietl – Hubner, Schnidler, Sinn(C), Weber, Reich, Panocha, Niehus – Lutz, Kechter, Elias – Oswald, Hauf, Hordler – Bicker, Sumpf, Rollinger – Assavolyuk, Schreiner, Brandl
Tréner: E. Höfner

Slovensko: Urban – Štrbák, Nátny, Kmec, Moško, Radivojevič, Pišoja, Baran, Žabka – Mešár, Petrovský, Sýkora(C) – Čiernik, Dvorský, Mišiak – Pekarčík, Repčík, Honzek – Šotek, Dej, Žlnka
Tréner: I. Feneš.
Vitajte pri sledovaní druhého prípravného zápasu slovenskej hokejovej reprezentácie do 20 rokov pred štartom šampionátu vo Švédsku, v ktorom budeme mať veľkú šancu víťazne sa naladiť, keďže proti Nemecku budeme favoritom. Je tu príležitosť napraviť si chuť po jasnej prehre s Fínskom proti súperovi, ktorý tiež svoj prvý prípravný zápas nezvládol a Nórsku podľahol po predĺžení 4:5. Z tohto stretnutia Vám prinesieme informácie o zmenách stavu.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 19:00 a my vám z neho prinesieme informácie o zmenách stavu..

Nominácia Slovenska U20 na záverečný kemp v Kungsbacke

Brankári: Rastislav Eliáš, Adam Gajan, Samuel Urban.

Obrancovia: Richard Baran, Jakub Chromiak, Jozef Viliam Kmec, Marián Moško (od 19. decembra), Dávid Nátny, Milan Pišoja, Luka Radivojevič, Maxim Štrbák, Boris Žabka.

Útočníci: Peter Cisár, Alex Čiernik, František Dej, Dalibor Dvorský, Samuel Honzek, Roman Kukumberg, Patrik Masnica, Filip Mešár, Martin Mišiak, Juraj Pekarčík, Servác Petrovský, Peter Repčík, Markus Suchý, Adam Sýkora (od 19. decembra), Alex Šotek, Adam Žlnka

Domov»Hokej»MS v hokeji U20 2024»Prípravný zápas: Slovensko zvládlo generálku na MS v hokeji do 20 rokov 2024