Pondelok, 21. júna, 2021Meniny má Alojz

Slovensko patrí k outsiderom. Hamšík je dávno za zenitom, píšu Rakúšania

Slovenskí futbalisti Marek Hamšík, Juraj Kucka a Róbert Mak. (Autor: TASR)
SITA|10. jún 2021 o 14:14

Medzi favoritov patria Taliani či Francúzi.

BRATISLAVA. S blížiacim sa štartom majstrovstiev Európy vo futbale sa médiá predháňajú v hľadaní favoritov a aj tímov, ktoré by nemali mať nárok ani na postup zo základnej skupiny.

Redaktori rakúskeho webu ORF.at zahrnuli Slovákov do druhej kategórie mužstiev, ktoré by nemali postúpiť ani do osemfinále.

Podľa nich sú najdôležitejšími hráčmi výberu trénera Štefana Tarkoviča v abecednom poradí Ondrej Duda, Marek Hamšík, Stanislav Lobotka, Peter Pekarík, Milan Škriniar a Vladimír Weiss ml.

Pozoruhodné sú výkony Talianska 

"Slovensko patrí k outsiderom záverečného turnaja ME. Jeho najväčšia hviezda Marek Hamšík je už dávno za zenitom. Mužstvo má aj hviezdneho obrancu Interu Miláno Milana Škriniara.

Na prvý pohľad sa javí kompaktne a pobije sa o šancu najmä proti Poliakom a Švédom. Na postup zo skupiny by to však stačiť nemalo," napísal web orf.at.

Rakúski novinári zaraďujú medzi najväčších favoritov blížiaceho sa šampionátu trio Taliansko, Belgicko a Francúzsko.

"Pozoruhodné je, že Taliani od septembra 2018 neprehrali už 25 zápasov. V tomto roku majú päť víťazstiev so skóre 17:0 a to nemajú v tíme žiadnu mimoriadnu hviezdu. S podporou domáceho prostredia v Ríme a s trénerom Robertom Mancinim určite patria medzi favoritov," myslia si redaktori ORF.

Ronaldo vie stále rozhodovať zápasy

Do širšieho okruhu favoritov na zisk trofeje Henriho Delaunaya zaradili Angličanov, Španielov a obhajcov trofeje z Portugalska.

"Tí boli žrebovaní až z tretieho koša a v skupine majú posledných dvoch majstrov sveta Nemcov a Francúzov. Lenže Cristiano Ronaldo je stále hráč, ktorý dokáže rozhodovať zápasy a aj okolo neho je sústredená dostatočná kvalita.

Ak z nej tréner Santos utvorí harmonický a fungujúci stroj, opäť je možné všetko," prognózuje rakúsky web.

Na margo ambícií úradujúcich svetových šampiónov Francúzov doplnil:

"Káder má dostatočnú šírku aj kvalitu, v Mbappém a Kantém majú potenciálnych kandidátov na futbalistu roka a v Benzemovi zasa prominentného navrátilca.

Rovnako ako pred 20 rokmi môže v ich prípade po zisku titulu majstra sveta nasledovať aj prvenstvo na majstrovstvách Európy."

Súvisiace články