Fotogaléria (74)
Ondrej Rusnák. (Autor: Sportnet)
Ondrej Rusnák|20. máj 2024 o 08:10

Zápas proti Lotyšsku hodnotí Ondrej Rusnák.

OSTRAVA. Zápas s Lotyšskom sme prehrali 2:3 po samostatných nájazdoch, čo nám zabezpečilo jeden bod, ale nezabezpečilo nám to postup do štvrťfinále majstrovstiev sveta

Lotyši budú hrať posledný zápas pred nami. V utorok o 16:20 h sa stretnú s USA. Ak nevyhrajú za tri body, tak máme už istý postup my.

Ak by náhodou Lotyši vyhrali, tak musíme bodovať so Švédskom.

Pretrápili sa

Sledujte MS s Rusnákom

Ondrej Rusnák je bývalý útočník, ktorý nestratil kontakt s hokejom ani po skončení kariéry. Počas MS v hokeji 2024 v hokeji bude pracovať pre Sportnet ako expert, ponúkne zaujímavé postrehy už počas zápasov, aj po nich, pohľad za hokejovú oponu či analýzy. Je syn hokejovej legendy Dáriusa Rusnáka. Príbeh Ondreja Rusnáka si môžete prečítať tu.

Nedeľňajšie večerné stretnutie bolo ako na horskej dráhe. Myslím si, že prvú tretinu sme odohrali veľmi dobre, ale naše presilové hry nás zrážajú na zem.

Nedali sme gól z troch po sebe idúcich možností a následne sme inkasovali.

V druhej tretine to bol presný opak. Súper mal viac z hry a mohol skóre zvýšiť. Gól však nedal. My sme sa tam vyslovene pretrápili. Robili sme veci, ktoré nezvykneme robiť pod vedením Craiga Ramsayho.

Hráči si prihrávali vzduchom, bekhendom, dlho držali puk v zbytočne riskantných pozíciách a nekooperovali tak, ako to naša reprezentácia robí.

V tretej tretine sme sa vrátili k zlepšenej hre a bola vidieť enormná snaha chalanov, aby niečo s výsledkom spravili.

Vrhli sa do útoku

Musím pochváliť aj publikum, ktoré pomáhalo, ako sa dalo. Najprv Pospíšil využil prácu Regendu a Hudáčka za bránou, našiel si voľný priestor a porozmýšľal pri zakončení.

Necelé dve minúty pred koncom vymyslel Slafkovský skvelú prihrávku na Cehlárika v kľúčovom momente.

Prvá formácia sa nakoniec presadila. Po Cehlárikovom góle už málokto pochyboval, že to súper zvráti. Atmosféra musela byť perfektná.

Lotyši sa však vrhli do útoku a za dvadsaťštyri sekúnd vyrovnali. Nemali, čo stratiť.

Vedeli, že ak nedajú gól, tak o dva dni idú domov. Strela zapadla za Hlavaja, nikoho by som nevinil. Bežný gól v hre šesť na päť.

Domov»MS v hokeji 2024»Presilové hry ich zrazili na zem. Pretrápili sa. Kde videl expert chyby v zápase s Lotyšskom?