Slováci dvakrát viedli, no nestačilo to. Na MS si pripísali prvú prehru

Momentka zo zápasu Slovensko - Grécko na MS v hokejbale 2024.
Momentka zo zápasu Slovensko - Grécko na MS v hokejbale 2024. (Autor: TASR)
TASR|22. jún 2024 o 20:25 (aktualizované 22. jún 2024 o 22:25)

O oba slovenské góly sa postaral Andrej Straka.

MS v hokejbale 2024 - skupina A1

Slovensko - Grécko 2:4 (1:1, 1:1, 0:2)

Góly: 13. Straka (Hryzák, Korbáš), 27. Straka (Korbáš, Hryzák) - 14. Alvo (Panetta Tsingelis), 30. Abbandonato (Athanaopoulos, Alvo), 34. Barbas (Kakivelis, Amanatidis), 38. Athanaopoulos (Abbandonato, Kuczmarski)

Rozhodcovia: Ryboň (Švaj.) - Doucet (Kan.), vylúčení: 7:7 na 2 min., navyše Taskas 10 min. OT za nešportové správanie, presilovky: 2:3, oslabenia: 0:0.

Slovensko: Buliš - Gajdoš, Minárik, Sobol, Vozár, Tomečko, Zelenka, Salajka, Revaj - Straka, Korbáš, Hryzák - Olejník, Oravec, Martinusík - Pobuda, Šatka, Teplický - Piják, Štefanka, Takáč - Šulík, Cifranič

Grécko: Ekonomakis - Goulakos, Lazaris, E. Arkalis, Xanthopoulos, Athanaopoulos, Costopoulos, A. Kakivelis, Adamou, Kostopoulos - P. Arkalis, Alvo, Tsingelis, Abbandonato, Karageorgos, Kuczmarski, P. Amanatidis, Anagnostopoulos, C. Kakivelis, Barbas, Taskas,Chiminian, J. Amanatidis

VISP. Slovenskí reprezentanti v hokejbale prehrali vo svojom druhom zápase na 14. svetovom šampionáte vo Švajčiarsku.

Po triumfe nad Haiti 12:0 neuspeli v sobotnom dueli vo Vispe proti Grécku, podľahli mu 2:4, hoci po góloch Andreja Straku dvakrát v zápase viedli.

"Gréci nás vyškolili z efektivity. My sme naopak hrali komplikovane. Gól na 2:2 pred koncom druhej tretiny nás rozhodil, ale na takomto fóre nemôžeme robiť toľko zbytočných faulov," povedal tréner Milan Rampáček.

"Dve tretiny sme boli lepší, ale čo Gréci poslali na bránku, tak to v nej skončilo. My sme hrali veľa času v oslabení a súper to využil. Žiaľ, stálo nás to zápas," dodal brankár slovenského tímu Peter Buliš.

V tabuľke B-skupiny majú na konte tri body. V ďalšom stretnutí nastúpia po dni voľna v pondelok o 20.15 h proti Kanade.