Aký je hokej vrtkavý. Graňák už sledoval, ako slovenskí fanúšikovia oslavujú

Slovensko bolo po zápase s Českom sklamané. Cítilo šancu na tri body.
Slovensko bolo po zápase s Českom sklamané. Cítilo šancu na tri body. (Autor: TASR)
Juraj Berzedi|6. máj 2018 o 01:27

Najskôr som nechcel, aby bolo zakázané uvoľnenie. Potom mi do toho obranca pichol hokejku, hovorí Lukáš Cingel.

KODAŇ. Hráči na striedačke už pomaly vstávali. Aj slovenskí fanúšikovia sa chystali oslavovať. Boli presvedčení, že hokejisti Slovenska dovedú zápas proti Čechom do víťazného konca.

Proti bol však 19-ročný český mladík Martin Nečas, ktorý desať sekúnd pred koncom tretej tretiny prestrelil slovenského brankára Mareka Čiliaka a vyrovnal na 2:2.

Obaja pritom len pred pár dňami spolu oslavovali s Brnom český titul.

V predĺžení troch proti trom českí hokejisti nepožičali Slovákom puk takmer ani na chvíľu a po troch minútach dokonali obrat na 3:2.

Slováci tak v úvodnom zápase na majstrovstvách sveta v Dánsku získali namiesto troch bodov len jeden.

„Keď vyhrávame desať sekúnd pred koncom a napokon prehráme, určite sme dva body stratili, než jeden získali,“ skonštatoval útočník Michal Krištof.

MS v hokeji 2018: Pozrite si momentky zo zápasu Česko - Slovensko: fotogaléria

10.5.2018

Výkon Čiliaka bol brilantný

Strelec prvého gólu bol spolu s Ladislavom Nagyom, Tomášom Jurčom, Martinom Bakošom a Andrejom Sekerom členom špeciálnej formácie na presilovky, ktorá strelila oba slovenské góly. Ani to však nestačilo.

Domov»Hokej»Reprezentácie»Aký je hokej vrtkavý. Graňák už sledoval, ako slovenskí fanúšikovia oslavujú