Slováci museli ísť do dvoch trestných okruhov.

Svetový pohár v biatlone 2018/2019 - Oberhof, Nemecko

1.Rusko1:20:54,3 h0 tr. okr. + 6 dobíjaní
2.Francúzsko+ 1:01,1 min1 tr. okr. + 8 dobíjaní
3.Rakúsko+ 2:18,6 min1 tr. okr. + 7 dobíjaní
4.Česko+ 2:36,0 min1 tr. okr. + 10 dobíjaní
5.Švédsko+ 2:42,7 min1 tr. okr. + 7 dobíjaní
6.Taliansko+ 2:43,1 min0 tr. okr. + 14 dobíjaní
11.Slovensko+ 4:07,1 min2 tr. okr. + 13 dobíjaní

OBERHOF. Štafeta Rusov v zložení Maxim Cvetkov, Jevgenij Garaničev, Dmitrij Malyško a Alexander Loginov zvýraznila v nedeľu ruskú dominanciu vo 4. kole Svetového pohára v biatlone.

Po triumfe žien zvíťazili v nemeckom Oberhofe aj ruskí muži, na 4x7,5 km trati zdolali druhých Francúzov o 1:01,1 minúty a tretích Rakúšanov o 2:18,6 minúty.

Štafeta Slovenska (Michal Šima, Matej Kazár, Tomáš Hasilla a Martin Otčenáš) finišovala na jedenástom mieste (+ 4:07,1 minúty).

Švédi, Nóri a Nemci nenaplnili úlohy favoritov

Slováci sa pokúšali zlepšiť sezónny výsledok z Hochfilzenu, kde v prvých štafetových pretekoch sezóny obsadili až pätnáste miesto.

Zloženie štafiet:

Rusko: Maxim Cvetkov, Jevgenij Garaničev, Dmitrij Malyško, Alexander Loginov

Francúzsko: Antonin Guigonnat, Simon Desthieux, Quentin Fillon-Maillet, Martin Fourcade

Rakúsko: Tobias Eberhard, Simon Eder, Dominik Landertinger, Julian Eberhard

Česko: Ondřej Moravec, Michal Krčmář, Jakub Štvrtecký, Tomáš Krupčík

Švédsko: Peppe Femling, Jesper Nelin, Torstein Stenersen, Sebastian Samuelsson

Taliansko: Thomas Bormolini, Lukas Hofer, Giuseppe Mentello, Dominik Windisch

Slovensko: Michal Šíma, Matej Kazár, Tomáš Hasilla a Martin Otčenáš

Michal Šima (strelecká bilancia 0+0, 1+3) preteky medzi 27 štafetami rozbiehal, nasledovali Matej Kazár (0+0, 1+3), Tomáš Hasilla (0+2, 0+2) a finišujúci, tak ako v Rakúsku, momentálne v najlepšej forme Martin Otčenáš (0+0, 0+3).

Švédsko, Nórsko a Nemecko sa postavili na pódium v Hochfilzene, patrili medzi najväčších favoritov, no túto rolu nenaplnili.

Hasilla spadol

Šima na streľbu stojmo prišiel šiesty, po trestnom okruhu z nej odchádzal už desiaty a odovzdával po dobrom bežeckom výkone ôsmy 1:09,0 minúty za vedúcim Francúzskom.

Kazár rovnako s trestným okruhom nezvládol polohu stojmo a pokles v poradí bol citeľný, zo siedmej priečky na jedenástu.

Tomáš Hasilla vyrazil na trať na desiatom mieste 2:09,0 minúty za vedúcim Ruskom. Pred streľbou stojmo sa nevyhol nepríjemnému pádu, našťastie bez výraznejších následkov.

Martin Otčenáš na jedenástej priečke sa ešte pokúšal posunúť medzi desiatku, rozdiely však boli už priveľké.

Rusi napodobili krajanky

Opäť nebola núdza o pády, aj keď sa oproti ženským štafetám podmienky zlepšili, v Rennsteig aréne fúkalo menej a namiesto sneženia už pršalo.

Nemcov sklamal na druhom úseku Schempp s trestným okruhom na ležke, na stojke rovnako dopadol Francúz Desthieux a Čech Krčmář.

Do polovice trati pôsobili suverénne Rusi, bez jedinej chyby na strelnici, dvakrát dobíjal až Malyško na treťom úseku. Jeho náskok sa ešte navýšil na viac ako minútový, keď trestný okruh si pridal v stojke aj Nór Bjöntegaard.

Finišujúci Loginov suverénne doviedol Rusov k víťazstvu, ktorí napodobnili svoje krajanky zo ženských štafiet.