Piatok, 5. marec, 2021Meniny má Fridrich

Slovenskej hádzanej kraľuje ŠKP Bratislava

Kapitánka ŠKP Bratislava Michaela Porubská zdvíha nad hlavu majstrovský pohár. (Autor: SITA)
Sportnet|Publikované 15. máj 2008 o 00:00

Dvadsaťpäť rokov trvalo hádzanárkam v hlavnom meste, kým sa titul vrátil do Bratislavy. Novým slovenským ženským majstrom je ŠKP Bratislava.

BRATISLAVA. Osem rokov si majstrovské tituly delili medzi sebou hádzanárky Šale a Michaloviec, v práve vrcholiacej sezóne im ho vyfúkol ŠKP Bratislava a postaral sa tak o doteraz najväčšie pozitívne prekvapenie roka v slovenskom športe. Nový majster si poradil najskôr v semifinále s minuloročným majstrom z Michaloviec a vo finále aj so Šaľou. ,,Prvý titul v novodobej histórii klubu je výsledkom celoročnej driny celého tímu. Hráčky utvorili skvelú partiu, šli za svojím cieľom a pomohla im aj účasť vo Vyzývacom pohári,“ povedal tréner ŠKP Štefan Katušák.

Vynikajúcu formu v závere sezóny pretavili zverenky skúseného kormidelníka nielen na zisk majstrovského titulu, ale aj na postup až do semifinále Vyzývacieho pohára, v ktorom už nestačili na francúzsky tím Mérignac Handball. „Bojovali sme na dvoch frontoch súčasne, čo bola pre naše mladé družstvo mimoriadne náročná úloha. Ja som maximalista, chcel som v Challenge Cupe finále. Francúzky sa nás dokonca báli, priznávam, že po vypadnutí som sa hneval. Ale aj tak je to veľký úspech. Keby nám na začiatku sezóny niekto predpovedal takýto úspech, vysmial by som sa mu.“

Prvé oslavy titulu absolvovali hráčky spolu s realizačným tímom bezprostredne po finále, ďalšie budú v polovici júna. Teraz sa pripravuje na reprezentačný zraz deväť hádzanárok nového majstra. Rozpočet klubu sa pohybuje okolo ôsmich miliónov ročne. ,,Je to bez pohárových súťaží. Napríklad semifinále Challenge Cupu nás stálo 1500 eur – sú to zaujímavé sumy,“ dodal tréner Katušák.

Súvisiace články