Päť zápasov, päť tesných výsledkov. Žilina prišla doma o prvý bod

Na snímke je kapitán žilinského tímu Jaroslav Markovič.
Na snímke je kapitán žilinského tímu Jaroslav Markovič. (Autor: Vlci Žilina/ facebook)
Sportnet, TASR|3. feb 2021 o 20:35

Víťaznú sériu ťahá Spišská Nová Ves.

BRATISLAVA. Hráčom Skalice patrí v tabuľke Slovenskej hokejovej ligy až deviate miesto, ale v zápase 26. kola sa im podarilo niečo, čo doposiaľ žiadnemu inému mužstvu v druhej najvyššej súťaži.

V Žiline prehrali 4:5 po predĺžení, vďaka čomu jednoznačný líder tabuľky stratil doma vôbec prvý bod v sezóne. Predošlých trinásť súbojov na vlastnom ľade vyhrali zverenci Dušana Gregora v riadnom hracom čase.

O triumfe Žiliny rozhodol v 63. minúte Ondrej Mikula. Zaznamenal 14. gól v sezóne, keď presne mieril strelou švihom z pravého kruhu na vhadzovanie.

Prekvapenie sa zrodilo v Humennom, kde domáci hokejisti zdolali Martin 5:4 po samostatných nájazdov. V piatej sérii rozhodol duel Dominik Šimčák.

Zaváhanie hráčov z Turca naplno využila Spišská Nová Ves. Vďaka dvom využitým presilovkám otočila stretnutie s Trnavou na 2:1 a vďaka piatej výhre v sérii sa posunula na druhú priečku tabuľky.

Zaujímavosťou je, že všetky stredajšie zápasy sa skončili rozdielom jedného gólu.

Levice zdolali Dubnicu 2:1 po predĺžení a uspeli aj Topoľčany, ktoré si z Považskej Bystrice odniesli tri body po výsledku 3:2.

Slovenská hokejová liga - 26. kolo:

Žilina - Skalica 5:4 pp (0:2, 2:1, 2:1 - 1:0)

Góly: 21. Petráš (Jaborník, Urban), 22. Koyš (Cíger, Drtina), 45. Jaborník (Koyš, Markovič), 54. Jurčík (Urban), 63. Mikula (Urban) - 13. Hujsa (Štumpf), 14. Šátek (Sloboda, Balán), 27. Hujsa (Štumpf, Šmach), 55. Štumpf (z tr. strieľania)

Rozhodovali: Jobbágy, Rojík - Knižka, Hajnik, vylúčení: 7:8 na 2 min, presilovky: 3:1, oslabenia: 0:0

Humenné - Martin 5:4 sn (1:1, 2:1, 1:2 - 0:0, 1:0)

Góly: 9. Markuš (Vaško, Hopkovič), 27. Šimčák (Solomončak, Kaščák), 39. Macko (Chalupa, Krajňák), 54. Fedorko, rozhodujúci sam. nájazd Šimčák - 16. Müller (Murtazin, Paulíny), 21. Perrott (Fafrák), 56. Perrott (Špirko, Poliaček), 58. Perrott (Špirko, Fafrák).

Rozhodovali: Tornay, Korba - Wolf, Pribula, vylúčení: 7:5 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0

Spišská Nová Ves - Trnava 2:1 (0:1, 0:0, 2:0)

Góly: 50. Franko (Džugan, Hvila), 59. Chovan (Dow, Černý) - 17. Kohút (Kukumberg, Schmidt).

Rozhodovali: Smerek, Smrek - Ordzovenský, Riš, vylúčení: 2:6 na 2 min, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0

Levice - Dubnica nad Váhom 2:1 pp (0:0, 1:1, 0:0 - 1:0)

Góly: 30. Božoň, 64. Gubo (Rácz, Kompas) - 23. Dmitriev (Dúžek, Kanaet).

Rozhodovali: Valko, Moller - Šotek, Maškulka, vylúčení: 3:4 na 2 min, navyše: Beták (Dubnica) 10 min za vrazenie na mantinel, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0

Považská Bystrica - Topoľčany 2:3 (2:1, 0:1, 0:1)

Góly: 5. Rehák (Drevenák, Nahálka), 20. Ligas (Hrušík, Švantner) - 12. Lušňák (Kluka, Korím), 27. Bystričan (Bečka, Lušňák), 53. Lušňák (Kluka, Laššo).

Rozhodovali: Vido, Valachovič - Makúch, Drblík, vylúčení: 4:6 na 2 min, Zlocha (P. Bystrica) 5+20 za napadnutie hlavy a krku, presilovky: 0:1, oslabenia: 1:0

Domov»Hokej»Slovensko»Slovenská hokejová liga»Päť zápasov, päť tesných výsledkov. Žilina prišla doma o prvý bod