Žilina sa dočkala finálového víťazstva, rozhodla už prvá tretina

Hokejisti Žiliny.
Hokejisti Žiliny. (Autor: Facebook Vlci Žilina)
Sportnet, TASR|12. apr 2021 o 21:02

Spišiaci sú stále bližšie k postupu.

SPIŠSKÁ NOVÁ VES. Hokejisti Žiliny zdramatizovali finálovú sériu druhej najvyššej súťaže. V treťom zápase zvíťazili na ľade Spišskej Novej Vsi jednoznačne 5:1 a stav série znížili na 1:2 na zápasy.

Už v prvej tretine strelili tri góly, keď postupne skórovali Linet, Koyš a Mikula. V závere druhej časti síce domáci Lahtinen znížil náskok súpera, ale Žilinčania si zvyšok stretnutia ustrážili.

V tretej tretine pridali ďalšie góly Safaralejev a Skladaný.

Štvrtý duel je na programe v utorok o 18.00 h opäť na Spiši. Víťaz finále si zabezpečí priamy postup do najvyššej slovenskej súťaže.

Slovenská hokejová liga - finále - 3. zápas:

Spišská Nová Ves - Žilina 1:5 (0:3, 1:0, 0:2)

Góly: 40. Lahtinen (Vartovník) - 8. Linet, 11. Koyš (Dubeň), 13. Mikula (Petráš, Jaborník), 49. Safaralejev, 59. Skladaný (Urban).

Rozhodovali: Fridrich, Smrek - Crman, Knižka, vylúčení: 4:6 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 1:1, bez divákov.

/stav série: 2:1/

Domov»Hokej»Slovensko»Slovenská hokejová liga»Žilina sa dočkala finálového víťazstva, rozhodla už prvá tretina