Spišská Nová Ves postúpila do finále a odkazuje: Žilina sa má na čo tešiť

Hráči HK Spišská Nová Ves.
Hráči HK Spišská Nová Ves. (Autor: facebook/HK Spišská Nová Ves)
Sportnet, TASR|3. apr 2021 o 22:13 (aktualizované 3. apr 2021 o 22:20)

V semifinále si poradila s Martinom.

SPIŠSKÁ NOVÁ VES. Hokejisti Spišskej Novej Vsi zdolali v šiestom zápase semifinále play off druhej najvyššej súťaže Martin 4:1 a sériu hranú na štyri víťazstvá vyhrali 4:2. Zabezpečili si postup do finále, v ktorom sa stretnú so Žilinou.

Rozhodujúca bola druhá tretina, v ktorej si domáci vybojovali dvojgólový náskok. Gólom a asistenciou sa zaskvel Fabián, víťazný gól ide na konto Giľáka.

"Bojovnosť, aktivita, taktické zvládnutie hry nás zdobili takmer celú série, čo znamená len jedno. Žilina sa má na čo tešiť," napísal klub na instagrame.

Spišská Nová Ves - Martin 4:1 (0:0, 3:1, 1:0)

Góly: 27. Hvila (Tyczynskí, Rapáč), 29. Giľák (Džugan, Fabián), 36. Fabián (Lahtinen, Hančák), 57. Piačka (Pichnarčík) - 28. Barto (Babka, Paulíny).

Rozhodovali: D. Konc st., Novák - Knižka, Beniač, vylúčení: 6:7, navyše: Čížek 10 minút za napadnutie zozadu, Themár (obaja Martin) 10 minút za vrazenie na mantinel, presilovky: 0:0, oslabenia: 1:0

/4:2 na zápasy, do finále postúpila Spišská Nová Ves/

Domov»Hokej»Slovensko»Slovenská hokejová liga»Spišská Nová Ves postúpila do finále a odkazuje: Žilina sa má na čo tešiť