Piatok, 5. marec, 2021Meniny má Fridrich

Slovenky zdolali Šaľu, čaká ich Slovinsko a Maďarsko "B"

SITA|Publikované 23. nov 2006 o 11:08

ŠAĽA 23. novembra (SITA) - Hádzanárky Slovenska začali tento týždeň v Šali záverečnú prípravu na kvalifikačný turnaj 2. skupiny I. fázy kvalifikácie MS 2007 vo Francúzsku, ktorý odohrajú v termíne 28.

11. - 3. 12. 2006 v bieloruskom Mogileve v konkurencii domácej reprezentácie, Litvy, Lotyšska a Švajčiarska.

Zverenky trénera Tomáša Kuťku zvíťazili v stredajšom modelovanom zápase (hralo sa 3 x 20 minút) nad Slovanom Duslo Šaľa 36:27, v piatok sa o 18.00 h predstavia v Šali proti Slovinsku a v nedeľu o 15.00 h nastúpia proti výberu olympijských nádejí vystupujúcim pod hlavičkou Maďarsko "B". Kormidelník SR má k dispozícii 17-členný káder, z toho je osem legionárok, pričom v príprave skúša ľaváčku Lýdiu Jakubisovú-Fábryovú, ktorá sa len nedávno vrátila na palubovku po materskej dovolenke. Späť v národnom tíme je aj Alžbeta Tóthová, ktorá sa pôvodne zriekla reprezentácie.


Nominácia hádzanárok Slovenska:

brankárky: Žaneta Tóthová (Vasas Budapešť/Maď.), Lívia Némethová-Kodayová (HK Slovan Duslo Šaľa), Miriam Sůkalová (ŠKP Štart Bratislava)

krídelníčky: Dagmar Stuparičová (DVSC Debrecín/Maď.), Silvia Farkašová (McDonald´s Wiener Neustadt/Rak.), Stanislava Kostková-Sedláková (Tecton WAT Atzgersdorf/Rak.), Lenka Vidiečanová (ŠKP Banská Bystrica), Lýdia Jakubisová-Fábryová (HK Slovan Duslo Šaľa)

pivotky: Martina Halásová (HSG Sulzbach-Leidersbach/Nem.), Petra Štetáková-Géczová (ŠKP Banská Bystrica)

spojky: Zuzana Hrabovská (Borussia Dortmund/Nem.), Jana Oborilová (VfL Oldenburg/Nem.), Alžbeta Polláková (Vasas Budapešť/Maď.), Alžbeta Tóthová, Petra Beňušková, Martina Školková (všetky Iuventa Michalovce), Michaela Vachová (ŠKP Štart Bratislava)


Súvisiace články