Slovenky do 18 rokov vyhrali prvý zápas medzi elitou. Zdolali Švajčiarky

Tamara Dobošová (vpravo) bojuje v zápase MS v hokeji žien do 18 rokov 2020 Slovensko - Švajčiarsko. (Autor: Jakub Kotian - TASR)
Sportnet|27. dec 2019 o 22:39

Slovenské hokejistky si udržali šancu na postup.

MS v hokeji žien do 18 rokov 2020 - B-skupina - Bratislava

Švajčiarsko - Slovensko 2:3 pp (0:0, 0:1, 2:1 - 0:1)

Góly: 51. Leemannová, 56. Surdezová (Freyová) - 37. Štetiarová (Dobošová), 55. Halušková (Matejková), 63. Matejková

Rozhodovali: Abrosimovová (Rus.), Morinová (Kan.) - Coleová (Nór.), Wang (Čína), vylúčené: 3:4 na 2 min, navyše: Klimantová 10 min za narazenie na mantinel, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0

Divákov: 527

Švajčiarsko: Spiesová - S. Bachmannová, Freyová, Christenová, Martiová, Ingoldová, Gianolová, Messerliová, N. Bachmannová - Bessonová, Zimmermannová, Leemannová - Harjuová, Surdezová, Büchiová - Thalmannová, Merzová, Bächlerová - Staubová, Salzgeberová, Zoggová

Slovensko: Medviďová - Vysokajová, Leskovjanská, Sternová, Slováková, Jašková, Vrbinská, Giertlová - Kapičáková, Halušková, Matejková - Fančovičová, Schredlová, Nemčeková - Štetiarová, Dobošová, Klimantová - Lahová, Kučerová, Hudáková

BRATISLAVA. Hokejistky Slovenska do 18 rokov si v druhom vystúpení na domácom svetovom šampionáte elitnej kategórie pripísali na konto premiérové víťazstvo.

Po štvrtkovom neúspešnom stretnutí so Švédkami (2:4) na bratislavskom Zimnom štadióne Vladimíra Dzurillu v piatok večer Slovenky zdolali Švajčiarky 3:2 po predĺžení a zostali v hre o postup do štvrťfinále.

MS v hokeji žien do 18 rokov 2020: Momenty zo zápasu Slovensko Švajčiarsko: fotogaléria

27.12.2019

V sobotu majú Slovenky voľno, v nedeľu o 20.30 h ich čaká súboj s Češkami. V tabuľke B-skupiny sú slovenské hráčky síce až štvrté, no stále majú šancu dostať sa medzi prvé dva tímy.

Počas prvých dvoch tretín bol priebeh mimoriadne vyrovnaný a slovenské hráčky sa v 36. minúte dostali do vedenia - Alexandra Štetiarová prestrelila švajčiarsku brankárku pomedzi betóny.

V tretej časti mali Švajčiarky streleckú prevahu a potvrdili ju vyrovnávajúcim gólom v 51. minúte, do streleckej listiny sa zapísala Sinja Leemanová.

Slovenský výber opäť poslala do vedenia v 55. minúte Romana Halušková, ale o 82 sekúnd neskôr Jade Surdezová vyrovnala na 2:2.

Rozhodnutie prinieslo až predĺženie, v ňom druhý bod pre slovenský výber zariadila Júlia Matejková, ktorá do bránky poslala odrazený puk po strele Tamary Dobošovej do žŕdky.

Hlasy po zápase

Peter Kúdelka, hlavný tréner Slovenska: "Pocity sú skvelé, najmä preto, že sme dokázali vyhrať pred výbornými fanúšikmi. Na druhej strane nás trochu mrzí, že to nie je za tri body, pretože to víťazstvo bolo v posledných minútach pomerne blízko. No dôležité je, že sme vyhrali a situácia je stále v našich rukách."

Laura Medviďová, brankára a najlepšia hráčka Slovenska: "Z môjho pohľadu bol zápas určite lepší ako včera so Švédkami. Nemám ani slov na naše hráčky, boli fakt super. Viedli sme, no Švajčiarky stále dorovnávali.

No ukázali sme im, že sme lepšie a nakoniec to tam padlo v predĺžení. Mám z toho veľkú radosť. Skupina je veľmi silná, pozajtra nás čaká zápas s Češkami a pevne veríme, že ich zdoláme a budeme hrať play off."

Júlia Matejková, strelkyňa víťazného gólu Slovenska: "Bol to veľmi emotívny zápas, od prvej tretiny sme mali mierne navrch, prevýšili sme ich najmä v korčuľovaní. Aj v druhej sme boli lepšie, no v tretej, keď sme dali góly, Švajčiarkam sa podarilo vždy vyrovnať. Ale dokázali sme ten duel dotiahnuť do víťazného konca."

MS v hokeji žien do 18 rokov 2020

A-skupina:

• Fínsko - Kanada 1:4 (1:1, 0:0, 0:3)

Góly: 20. Laitinenová (Rantalová, Yrjänenová) - 6. Bochnová (Buglioniová), 47. Kettylová (Picardová), 53. Wheelerová (Cherkovská), 55. Wozniewiczová

• USA - Rusko 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)

Gól: 55. Huberová

B-skupina:

• Česko - Švédsko 3:1 (1:0, 0:1, 2:0)

Góly: 5. Haasová (Kaltounková), 48. Kalová (Mazancová), 59. Kaltounková (Cajanová, Haasová) - 33. Svenssonová (Johanssonová)