Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Slovenky v Bielorusku za postupom od zápasu k zápasu

SITA|Publikované 27. nov 2006 o 10:17

ŠAĽA/BRATISLAVA 27. novembra (SITA) - Tento týždeň je v hádzanárskom kalendári vyhradený I. fáze kvalifikácie hádzanárok o postup na MS 2007 vo Francúzsku, ktorá sa turnajovým spôsobom odohrá v mestách ...

ŠAĽA/BRATISLAVA 27. novembra (SITA) - Tento týždeň je v hádzanárskom kalendári vyhradený I. fáze kvalifikácie hádzanárok o postup na MS 2007 vo Francúzsku, ktorá sa turnajovým spôsobom odohrá v mestách Valcea (Rum.), Mogilev (Biel.) a Cheb (ČR). Slovenské reprezentantky sa od 28. 11. do 3. 12. predstavia v 2. skupine v konkurencii Litvy, Lotyšska, Švajčiarska a domáceho Bieloruska. Postup do júnového play off si vybojuje len víťaz. "Bude to ťažšie ako pred rokom na turnaji v Portugalsku a to z dvoch dôvodov. Vtedy sme mali širší i kvalitnejší káder, navyše kým vlani postupovali traja, tentoraz sa kvalifikuje do II. fázy len jedno družstvo. Bielorusky budú doma určite silným súperom, ale bolo by chybou zameriavať sa len na ne. Rešpekt z nich máme, ale strach nie. My sa chceme skôr riadiť portugalskou stratégiou, teda ísť od zápasu k zápasu," uviedol pre agentúru SITA pred odchodom do dejiska turnaja tréner Tomáš Kuťka. Slovenky absolvovali záverečnú fázu prípravy v Šali, kde počas uplynulého týždňa odohrali aj tri priateľské zápasy - s domácim Duslom (36:27), Slovinskom (21:21) a Maďarskom "B" (28:25). "Napriek krátkej príprave verím, že sa nám v Mogileve podarí splniť cieľ," zaželal si postup kormidelník žien SR, ktorý má k dispozícii 16-členný káder. "Družstvo sme omladili. V nominácii je po osem legionárok i hráčok z domácej súťaže, čo by mohol byť vhodný mix. Naše hráčky základnej zostavy už majú niečo odohraté, na svojom konte aj náročné stretnutia. Práve skúsenosti z nich by mohli byť našou najväčšou zbraňou. Skúšali sme aj ľaváčku Lýdiu Jakubisovú-Fábryovú, ktorá sa len nedávno vrátila na palubovku po materskej dovolenke. Ukazovala sa dobre, no napokon sme sa však po dohode s funkcionármi šalianskeho klubu jej účasti v Mogileve zriekli. Kapitánka Hrabovská utrpela v dueli so Slovinskom ľahší otras mozgu, preto sme ju proti mladým Maďarkám šetrili." Slovenky odcestovali v pondelok v skorých ranných hodinách cez Prahu a Minsk. V Mogileve majú večer naplánový prvý tréning. V utorok ich o 15.30 h SEČ čaká úvodné vystúpenie proti Lotyšsku. "Nesmieme Lotyšky podceniť. Radi by sme sa víťazstvom odpichli k ďalším trom duelom, ktoré nás čakajú po dvoch dňoch voľna," dodal Kuťka. V piatok 1. decembra budú súperkami jeho zvereniek Litovčanky, v sobotu Bielorusky a v nedeľu Švajčiarky. Zápasy turnaja 2. skupiny kvalifikácie MS 2007 budú rozhodovať Rositza Dimkovová - Jordanka Planská z Bulharska a Carla van Dijková - Yvonne Holierhoeková z Holandska.


Nominácia hádzanárok Slovenska na turnaj I. fázy kvalifikácie MS 2007 v bieloruskom Mogileve (28. 11. - 3. 12. 2006):

brankárky: Žaneta Tóthová (Vasas Budapešť/Maď.), Lívia Némethová-Kodayová (HK Slovan Duslo Šaľa), Miriam Sůkalová (ŠKP Štart Bratislava)

krídelníčky: Dagmar Stuparičová (DVSC Debrecín/Maď.), Silvia Farkašová (McDonald´s Wiener Neustadt/Rak.), Stanislava Kostková-Sedláková (Tecton WAT Atzgersdorf/Rak.), Lenka Vidiečanová (ŠKP Banská Bystrica)

pivotky: Martina Halásová (HSG Sulzbach-Leidersbach/Nem.), Petra Štetáková-Géczová (ŠKP Banská Bystrica)

spojky: Zuzana Hrabovská (Borussia Dortmund/Nem.), Jana Oborilová (VfL Oldenburg/Nem.), Alžbeta Polláková (Vasas Budapešť/Maď.), Alžbeta Tóthová, Petra Beňušková, Martina Školková (všetky Iuventa Michalovce), Michaela Vachová (ŠKP Štart Bratislava)


Program 2. skupiny (Mogilev/Biel.):

utorok 27. 11.: Slovinsko - Lotyšsko (15.30 h SEČ), Bielorusko - Švajčiarsko (18.00)

streda 29. 11.: Litva - Švajčiarsko (16.00), Bielorusko - Lotyšsko (18.00)

štvrtok 30. 11.: voľný deň

piatok 1. 12.: Švajčiarsko - Lotyšsko (16.00), Litva - Slovensko (18.00)

sobota 2. 12.: Litva - Lotyšsko (13.00), Bielorusko - Slovensko (15.00)

nedeľa 3. 12.: Slovensko - Švajčiarsko (11.00), Bielorusko - Litva (13.00)


Zloženie skupín I. fázy kvalifikácie MS 2007 vo Francúzsku v hádzanej žien:

I. skupina (Valcea): Azerbajdžan, Island, Taliansko, Portugalsko, Rumunsko

II. skupina (Mogilev): Bielorusko, Lotyšsko, Litva, Švajčiarsko, Slovensko

III. skupina (Cheb): Bosna a Hercegovina, Bulharsko, Čierna Hora, Česko, Grécko, Turecko

Autor: SITA

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.