Utorok, 2. marec, 2021Meniny má Anežka

Slovenky chcú nad Ukrajinou vyhrať, bol by to úspech

SITA|Publikované 30. máj 2008 o 10:22

Opakovaná správa

TRENČÍN 30. mája (SITA) - Hádzanárky Slovenska majú pred sebou ďalší pokus prebojovať sa na vrcholné podujatie, na ktorom naposledy štartovali pred trinástimi rokmi. Odvtedy sa márne snažia uspieť v kvalifikáciách MS i ME. Tentoraz budú zverenky trénera Ľubomíra Popluhára bojovať o účasť na európskom šampionáte v Macedónsku (2. - 14. decembra 2008). Ich súperkami v II. fáze kvalifikácie budú Ukrajinky, ktoré v prvom zápase privítajú v sobotu 31. mája o 15.30 h v Trenčíne. "Jednoznačným favoritom je Ukrajina bez ohľadu na to, v akej zostave k nám príde. Keby som to mal odhadnúť percentuálne, tak to vidím na 60:40 v prospech skúsenejšieho súpera. Aj my však máme dobré hráčky a chceme vyhrať. Ak by sa nám podarilo zvíťaziť a je jedno, akým rozdielom, tak by som to považoval za úspech. Verím, že nám pomôžu diváci a trenčianska hala sa zaplní," zaželal si kormidelník žien SR Ľ. Popluhár.

Obe družstvá bojovali spolu v play off aj o účasť na ME 2006. Reprezentantky Slovenska vtedy prehrali v Kyjeve 24:27 i v Trenčíne 22:27, z postupu na kontinentálny šampionát sa tak tešili súperky. "Ak Ukrajinky nastúpia s Vergeľukovou i Cigicovou, tak nás čaká kvalitnejší protivník ako pred dvoma rokmi. V prípade, že budú hrať s kádrom, ako som ich nedávno videl na turnaji v Taliansku, tak to bude zodpovedať sile spred dvoch rokov. My musíme vychádzať z kvalitnej obrany, preto sa budeme na defenzívu maximálne koncentrovať. Pokiaľ ubránime a zachytá nám brankárka, sme schopní sa presadiť aj v útoku. Nesmieme sa však dopúšťať hrubých chýb. O zložení základnej zostavy mám už predstavu, otázny ešte zostáva post jednej spojky," uviedol Popluhár, ktorý si výkonnosť svojich zvereniek mohol otestovať v dvoch medzištátnych priateľských dueloch s Rakúskom (32:32 vo Viedni a 31:27 v Trenčíne). V kádri figurovalo 17 hráčok, z ktorých sa do záverečnej 16-člennej nominácie nedostala šalianska krídelníčka Eva Hodošková.

Odveta na ukrajinskej pôde sa bude hrať v Užhorode 7. júna o 17.00 h SELČ za asistencie arbitrov Pavičeviča s Vujisičom z Čiernej Hory. Úspešnejšie z tohto i ďalších deviatich dvojzápasov play off postúpia na ME 2008.


Nominácia hádzanárok SR na II. fázu kvalifikácie o postup na ME 2008 v Macedónsku, v ktorej odohrajú dvojzápas proti Ukrajine (31. 5. v Trenčíne a 7. 6. v Užhorode):


brankárky: Žaneta Tóthová (Vasas Budapešť/Maď.), Katarína Vaverková, Miroslava Sůkalová (obe ŠKP Bratislava)


pivotky: Martina Halásová (HSG Sulzbach/Leidersbach - Nem.), Zuzana Cicmanová (ŠKP Bratislava)


krídla: Dagmar Stuparičová (DVSC Debrecín/Maď.), Silvia Farkašová (Wiener Neustadt/Rak.), Lucia Súkenníková (ŠKP Bratislava)


spojky: Zuzana Porvazníková-Hrabovská (Borussia Dortmund/Nem.), Miriam Šimáková, Petra Popluhárová (obe 1. FC Norimberg/Nem.), Denisa Glankovičová (TSV Bayer 04 Leverkusen/Nem.), Lýdia Jakubisová (HSG Sulzbach/Leidersbach - Nem.), Katarína Dubajová (Horsens HK/Dán.), Petra Beňušková, Silvia Bachratá (obe ŠKP Bratislava)


Program prvých zápasov II. fázy kvalifikácie hádzanárok o postup ME 2008 v Macedónsku (odvety 7./8. 6. 2008):


sobota 31. 5.:

Slovensko - Ukrajina (Trenčín, 15.30 h, rozhodujú: Cacador a Nicolau z Portug., priamy prenos na Dvojke)

Taliansko - Rakúsko

Španielsko - Litva

Poľsko - Portugalsko

Čierna Hora - Chorvátsko

Švédsko - Česko

Holandsko - Srbsko

nedeľa 1. 6.:

Island - Rumunsko

Bielorusko - Slovinsko

Turecko - Dánsko


Súvisiace články