Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Slovenky čaká takmer nemožná úloha. Nemáme čo stratiť, zhodujú sa

Slovenské hádzanárky po zápase v Maďarsku smútili. (Autor: TASR)
TASR|Publikované 13. jún 2017 o 09:38

Slovenské hádzanárky nastúpia na odvetný barážový zápas proti Maďarsku. Na palubovke súpera prehrali o deväť gólov.

BRATISLAVA. Slovenské hádzanárky čaká v stredu o 18:00 Bratislave odvetný zápas baráže o účasť na majstrovstvách sveta 2017 proti Maďarsku.

V sobotu prehrali v prvom dueli na palubovke súpera v Debrecíne až deväťgólovým rozdielom 19:28 a zmazať výrazné manko proti tímu z európskej špičky je aj pre trénera Dušana Poloza takmer neriešiteľná úloha.

Baráž o postup na MS 2017 - odveta:

Streda 14. júna - Bratislava, 18:00:

Slovensko - Maďarsko

Rozhodujú: Pandžič, Satordzija (obaja Bosna a Hercegovina)

/prvý zápas 19:28/

"Nehovorím, že to je úplne nemožné. Ale aj keby bolo, od hráčok vyžadujem v každom reprezentačnom zápase maximum. Doma túžime vyhrať, ja chcem konečne to 'maďarské prekliatie' zlomiť a zdolať ich, hoci iba o jediný gól. Naša šanca je možno iba desaťpercentná, v každom prípade ale chceme zaplnenému hľadisku ukázať, že tento tím na to má," povedal Poloz pred odvetou, ktorá sa na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu odohrá v rámci reprezentačného dvojzápasu.

Po ženách nastúpia muži Slovenska proti Rusku v kvalifikácii ME.

Nemajú čo stratiť

Slovenky v prvom dueli doplatili na hluché pasáže, počas ktorých silný súper získal rozhodujúci náskok. "Maďarkám sme pomohli k vysokému víťazstvu aj my našim výkonom. Nedá sa nič robiť, v polčase je to o deväť a už nemáme čo stratiť. Musíme zabojovať, nechať na ihrisku srdce a urobiť radosť našim divákom. Bude plná aréna a verím, že nám fanúšikovia pomôžu," povedala pre TASR Martina Školková.

Ani brankárka Lucia Gubiková sa nevdzáva už pred zápasom: "Bola by hanba to zabaliť, istotne im nechceme darovať postup zadarmo. Do domácej odvety nepôjdeme zlomené, ale budeme sa biť o čo najlepší výsledok," povedala.

"Deväť gólov je veľa, no nechceme im to uľahčiť. Pred domácimi fanúšikmi chceme určite uhrať čo najlepší výsledok," dodala Lucia Gubiková.

Doplnila ju spojka Simona Szarková z Baníka Most.

"My sme už teraz v takom postavení, že nemáme čo stratiť. Takže nám nič nemusí zväzovať ruky a môžeme sa pokúsiť o zázrak," vyhlásila Szarková.

Prehrali o deväť gólov. Takto Slovenky nestačili na maďarské hádzanárky: fotogaléria

13.6.2017

Na MS naposledy v roku 1995

Svetový šampionát 2017 sa bude hrať v šiestich mestách v Nemecku v termíne 1. až 17. decembra. Z baráže si postup zabezpečí deväť víťazov súbojov systémom doma - vonku. Účasť už má z Európy isté Nemecko ako organizátor, obhajca titulu Nórsko a aj semifinalistky ME 2016 Francúzsko, Dánsko a Holandsko.

Slovenky na MS štartovali naposledy ešte v roku 1995 v Rakúsku a Maďarsku, kde obsadili 12. miesto. V roku 2014 sa predstavili na ME v Chorvátsku a Maďarsku.

Dosiahli rovnaké umiestnenie.

Ďalšie barážové dvojice:

Srbsko - Taliansko /prvý zápas: /33:23/

Bielorusko - Čierna Hora /26:33/

Poľsko - Rusko /20:31/

Rakúsko - Rumunsko /29:34/

Španielsko - Ukrajina /24:24/

Slovinsko - Chorvátsko /28:23/

Turecko - Česko /25:29/

Švédsko - Macedónsko /31:20/

Autor: TASR

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.