Slovan vyhral v Jekaterinburgu. (Autor: TASR)
Sportnet|8. nov 2016 o 15:00

Slovan vyhral 4:1.

KHL - výsledok:

Avtomobilist Jekaterinburg - HC Slovan Bratislava 1:4 (1:1, 0:2, 0:1)

Góly: 16. Koukal - 12. Cheechoo (Taffe, Smoleňák), 28. Jeglič (Švarný), 39. Jeglič (V. Nedorost), 60. JegličVylúčení: 4:8 na 2 min, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Vasiliev, Gofman - Gordenko, Tomilov (všetci Rus.), 3700 divákov

Zostavy

Jekaterinburg: Ustinskij - Kivistö, Ščitov, Andersen, D. Megalinskij, Vasilevskij, Timašov, Žuravľov - Simakov, Tičar, Golyšev - Michnov, Koukal, Garejev - Moňa, Torčeňuk, Česalin - Alexejev, Volkov, Romanov - Mingalejev

Slovan: Pogge - F. Novák, A. Meszároš, Plastino, Švarný, Starosta, Marek Ďaloga - Cheechoo, Taffe, Smoleňák - V. Nedorost, Jeglič, A. Šťastný - T. Kopecký, Zigo, Valský - Lušňák, Chipchura, Michal Hlinka

JEKATERINBURG. Hráči Slovana Bratislava uspeli v prvom súboji Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) po pauze vyhradenej pre potreby reprezentačných výberov, keď v utorok zvíťazili na ľade tímu Avtomobilist Jekaterinburg 4:1. Zverenci trénera Miloša Říhu nadviazali na triumf v ostatnom súboji pred prestávkou, keď tri body získali v Čerepovci (3:1).

O utorkovom víťazstve "belasých" rozhodli dva presilovkové góly slovinského legionára Žigu Jegliča v druhej tretine. V prvej časti otvoril skóre duelu Kanaďan Jonathan Cheechoo, ktorého v 12. min pred bránkou súpera našiel krajan Jeff Taffe.

Za domácich vyrovnal o štyri minúty neskôr český útočník Petr Koukal v početnej výhode. Po spomenutých zásahov Slovinca Jegliča sa domáci snažili niečo urobiť so zápasom, ale brankára Justina Poggeho už neprekonali.

Hlasy po zápase /zdroj: hcslovan.sk/:

Žiga Jeglič: "Som veľmi rád, že sme tu vyhrali. Avtomobilist má rýchle, šikovné mužstvo, ktoré hrá technický hokej, ale dnes sme ich dokázali zastaviť. Mohli sme sa oprieť o výborného brankára. Mám pocit, že som dnes dosiahol svoj prvý hetrik v profilige na takto vysokej úrovni a verím, že nejaké tie góliky ešte pridám."

Tomáš Kopecký: "Najmä na začiatku zápasu som veľmi nešpekuloval a snažil som sa hrať čo najjednoduchšie, aby som sa do toho postupne dostal. Dával som si pozor na chyby a myslím, že našej lajne to išlo celkom dobre, najmä ak sme sa dostali k nim do obranného pásma. Všetci traja sme urastení silní útočníci, musíme sa ešte viac tlačiť do brány. S tromi bodmi sme samozrejme spokojní."

Radek Smoleňák: "Vyhrali sme, to je najdôležitejšie. V prvej polovici zápasu som sa cítil po výpadku celkom fajn, v závere mi už ale trochu dochádzali sily. Je to určite otázka času a zápasovej skúsenosti, ešte dva-tri zápasy a bude to už len dobré."

V posledných sekundách duelu slovinský reprezentant spečatil hetrik gólom do prázdnej bránky pri hre domácich bez gólmana.
Slovan aktuálne figuruje na 12. priečke v tabuľke Západnej konferencie. Z doterajších 26 vystúpení nazbieral 35 bodov pri skóre 63:79.

Bratislavčania majú na svojom konte rovnaký počet bodov ako jedenásty Spartak Moskva. Najbližšie sa predstavia vo štvrtok 10. novembra na ľade kazašského Barysu Astana.

KHL - utorok:

Metallurg Novokuzneck - HK Soči 1:0 pp a sn (0:0, 0:0, 0:0 - 0:0, 1:0)

Gól: rozh. nájazd Semjonov

Sibir Novosibirsk - Spartak Moskva 0:2 (0:1, 0:0, 0:1)

Góly: 16. Glazačev, 41. Mirnov

Avangard Omsk - Torpedo Nižnij Novgorod 2:1 (1:0, 0:0, 1:1)

Góly: 6. Burdasov, 55. Burdasov - 59. Gračjov

Metallurg Magnitogorsk - Neftechimik Nižnekamsk 2:1 pp a sn (1:0, 0:1, 0:0 - 0:0, 1:0)

Góly: 18. Mozjakin, rozh. nájazd Mozjakin - 36. Sexton

Traktor Čeľabinsk - Ak Bars Kazaň 2:3 pp a sn (0:0, 1:2, 1:0 - 0:0, 0:1)

Góly: 27. Jakuceňa, 48. Kručinin - 37. An. Popov, 39. Elliott, rozh. nájazd Glinkin

Salavat Julajev Ufa - Lada Togliatti 4:2 (0:0, 2:2, 2:0)

Góly: 24. Lisin, 25. Chripunov, 50. Lisin, 54. Kaprizov - 34. Šenfeld, 38. Bočarov

Jokerit Helsinki - Amur Chabarovsk 3:2 pp a sn (2:1, 0:0, 0:1 - 0:0, 1:0)

Góly: 13. Regin, 16. O'Neill, rozh. nájazd O'Neill - 2. Zohorna, 52. Ušenin

Dinamo Minsk - Admiral Vladivostok 0:3 (0:1, 0:0, 0:2)

Góly: 16. Sabolič, 48. Gorškov, 59. Krasnoslobodcev

Dinamo Riga - Červená hviezda Kchun-lun 2:5 (1:0, 0:3, 1:2)

Góly: 9. Sčastlivyj, 51. Mullen - 25. Videll, 32. Rau, 36. BAKOŠ (MARCINKO), 42. Jašin, 50. Rau

KHL  2016/2017
08.11.2016 o 15:00
Jekaterinburg
1:4
(1:1, 0:2, 0:1)
60' minúta
Ukončený
Slovan
Prehľad
Góly a asistencie: 16. Koukal – 12. Cheechoo (Taffe, Smoleňák), 28. Jeglič (Švarný), 39. Jeglič (Nedorost), 60. Jeglič. Rozhodca: Vasiliev, Hofman – Gordenko, Tomilov. Diváci: 3.700.
Slovan berie z ľadu Avtomobilistu všetky tri body, keď umnou hrou rozobral stroj domácich. Základ víťazstva sa zrodil v druhej tretine, keď sa belasí dostali do brejku a v tej tretej si svoj náskok už postrážili. Jeglič sa dnes prezentoval hetrikom, Pogge v bránke podal výborný výkon a keď defenzíva hostí zvládla svoje oslabenia, tri body idú právom na konto Slovana. Pomer striel medzi žrde v tretej tretine 5:6, celkom 26:32. Slovan teraz čaká presun do Kazachstanu a o dva dni si skríži hokejky s hráčmi Barysu Astana. Pekný večer priaznivcom hokeja a HC Slovan Bratislava želá Vladimír Korduliak.
Koniec zápasu.
59:39
importantUstinskij späť vo svojej bránke, na dnešnom zápase sa už nič nezmení.
59:39
59:39
goalSlovan Bratislava dal gól!
ŽIGA JEGLIČ dnes mužom zápasu, vsietil svoj dnešný tretí gól, keď dostal puk na palicu a od pravého kruhu puk poslal do opustenej klietky domácich.
59:11
importantUstinskij na striedačke, domáci hrajú power play bez brankára.
59:11
importantOddychový čas hostí, tréner Říha dáva posledné pokyny svojim zverencom.
59:11
Slovan vyhodil puk von z pásma, tesne minul bránku domácich, zakázané uvoľnenie.
58:48
Timašov od modrej nahodil puk na bránku hostí, Pogge ho v pokľaku prikryl a domáci majú možnosť zahrať si power play.
57:58
Kivistö vystrelil a zápas zdramatizovať nedokázal, svoj puk oprel o ochranné sklo.
57:25
Žuravľov spoza bránky domácich zakladá akciu Avtomobilistu, času navyše domáci však nemajú a Slovan zápas už len dohráva.
57:00
Tri góly belasých, do konca tretej tretiny tri minúty a za víťazstvo si Slovan dnes z ľadu domácich odvezie tri body.
56:13
Starosta cez ochranné sklo puk poslal do pásma domácich, domáci sa snažia súpera dostať pod tlak.
55:05
Slovan vyrobil ďalšiu peknú akciu, Smoleňák na ľavej strane pred bránkoviskom však neuspel.
54:35
Domáci v plnom počte, Slovan dohráva svoju akciu v pásme domácich.
54:29
Smoleňák poslal puk na bránku domácich, Ustinskij bol v strehu a puk bezpečne schoval vo svojej lapačke.
53:50
importantŠvarný vystrelil príklepom z pravého kruhu, Ustinskij puk vyrazil späť do hry, Slovan drží domácich v pásme.
53:09
Hostia v plnom počte a bude to Slovan, kto bude pokračovať v hre presilovkou.
52:35
Golyšev dostal dve minúty za hákovanie a sily na ľadovej ploche sa nám vyrovnajú.
52:20
importantDomáci vyrobili peknú akciu, do zakončenia sa dostal spoza kruhov Ščitov, Pogge puk poslal ponad svoju bránku na ochranné sklo.
51:59
Česalin spoza bránky poslal puk na ľavú stranu k bránkovisku, zakončiť sa rozhodol Torčeňuk, Plastino do dráhy puku vložil hokejku a puk poslal na ochrannú sieť.
51:09
Držanie v podaní Jegliča, ďalšia presilovka pre domácich.
50:35
Taffe z pravej strany nahadzoval puk pred bránku, Cheechoo sa k puku nedostal, Garejev spoza bránky Avtomobilistu bude zakladať útočnú akciu.
50:15
Domáci na ľavej strane vyhrali buly, puk putoval za kruh a nahodenie od modrej Pogge zlikvidoval, buly sa tak bude opakovať.
49:48
Spoza ľavej strany pálil jeden z hráčov v červenom drese, neviem, či to bol Simakov, jeho puk bol zblokovaný a Pogge v tejto sekunde hry bez práce.
49:15
Nedorost potiahol puk do pásma domácich, tam však za pravým kruhom o puk prišiel a bude to Avtomobilist, kto pôjde s pukom na paliciach do akcie.
48:06
Hostia v plnom počte, Slovan aj toto svoje oslabenie ubránil a drží sebe dvojgólový brejk.
47:31
importantPrečíslenie domácich dva na jeden, Tičar z pravej strany poslal puk na druhú stranu, Golyšev však vzduchom letiaci puk golfovým úderom zakončil za bránku Poggea.
46:54
Jeden z hráčov Avtomobilistu zahral v pásme hostí s vysokou hokejkou a na reklamáciu hostí zareagoval hlavný, hru prerušil a vykázal ju do stredného pásma.
46:26
Domáci to teraz roztočili v pásme hostí, Megalinskij pálil od modrej, puk ešte tečoval na pravej strane Garejev, Pogge zmenu skóre nepripustil a zlikvidoval aj následný puk z hokejky jedného z hráčov v červenom drese.
46:06
Kopecký dostal dve minúty za nebezpečnú hru so zdvihnutou hokejkou, presilovku si zahrá Avtomobilist.
45:20
Domáci si vytvorili peknú akciu, Alexejev však ten puk na hokejke chcel doviezť asi až do siete, nevystrelil a o puk medzi kruhmi prišiel, Slovan sa tak opäť ubránil.
44:51
Čiarový musel hru prerušiť, domáci sa previnili proti pravidlám zakázaným uvoľnením, získali sme pásmo a čas.
44:14
Slovan vybojoval puk, potiahol ho do stredného pásma, Chipchura ho už len nahodil za bránku Avtomobilistu a odišiel striedať.
43:36
Simakov dostal puk do pásma, na ľavom kruhu ho stratil, k streľbe sa dostal Tičar, no minul bránku hostí a puk skončil v rohu klziska.
43:04
Jeglič len nahodil puk do pásma domácich, belasí sformovali svoju defenzívu po prestriedaní.
42:09
Tento obraz hry sa dal čakať, Slovan čaká súpera na obrannej modrej a bude sa spoliehať na svoje brejky, čas plynie, dva góly sú do plusu.
41:19
importantDomáci chybovali na útočnej modrej, Slovan vyrobil brejkovú akciu, Nedorost potiahol puk do pásma, z pravej strany ho naservíroval za kruhy a Kyle Chipchura prevetral lapačku Igora Ustinskija v bránke Avtomobilistu.
40:18
Nahodený puk do pásma hostí Pogge za bránkou zastavil hokejkou, do akcie pôjdu belasí.
40:01
Začala sa tretia tretina.
Ďalšia tretina sa začne približne o 16:59.
Skončila sa nám aj druhá tretina zápasu, Slovan domácim odskočil dvomi gólmi Jegliča v presilovách na rozdiel dvoch gólov a do tretej tretiny pôjdu chlapci v bielych dresoch s čistou hlavou. Slovan naopak, svoje oslabenia umne ubránil, raz zvonila za chrbtom Poggea konštrukcia jeho bránky a puk do prázdnej bránky nedal Koukal, je to tak pre fans belasých omnoho veselšie. Pomer striel medzi žrde v druhej tretine 8:9.
40:00
Druhá tretina sa skončila.
38:56
38:56
Slovan vyrobil útok a Nedorost puk zaviezol do pásma, poslal ho z ľavej strany z ostrého uhla na bránku, Ustinskij puk vyrazil pred seba a ŽIGA JEGLIČ puk poslal do bránky. Asistencia: Václav Nedorost.
38:29
Za podrazenie Švarného na trestnú usadol Moňa.
37:49
Hostia v plnom počte, aj toto oslabenie Slovan umne ubránil.
37:27
Ďalší puk končí mimo obranného pásma hostí, Chipchura zachytil puk a vedel ihneď, kam ho má poslať.
36:46
Ďaloga puk poslal von cez všetky čiary a donútil domácich zakorčuľovať si.
36:30
Megalinskij poslal puk od modrej na bránku hostí, mne to prišlo, akoby ten puk len nahadzoval, každopádne Pogge puk schoval do lapačky a môžeme prestriedať.
35:49
Torčeňuk dostal hokejkou do tváre, na trestnú tak za nebezpečnú hru so zdvihnutou hokejkou odkorčuľoval Lušňák.
35:22
Hostia v plnom počte, aj túto presilovku domáci hrali veľmi dobre, Slovan veľmi dobre bránil a svoje zbytočné oslabenie ubránil.
35:02
Tičar stratil puk na pravom kruhu pri mantineli, hostia ho vybojovali a okamžite poslali von z pásme cez všetky čiary.
34:40
Ščitov pálil od modrej, Pogge puk najskôr vyrazil pred seba, aby ho následne schoval pod rukavice, Simakov sa k dorážke už nedostal.
34:05
Jekaterinburg drží hostí v pásme, Megalinskij pálil od modrej z jej stredu, tesne minul bránku Slovana a belasí puk napokon aspoň na chvíľku poslali do stredného pásma.
33:22
Za držanie dostal dve minúty Pogge, ktorý detinsky držal hráča súpera za nohu. Trest odsedí Smoleňák.
32:40
importantGolyšev sa rútil na bránku belasých z ľavej strany, vystrelil od kruhu, puk však poslal cez brvno bránky hostí na ochranné sklo a Pogge len prevetral svoju lapačku.
29:38
30:40
Andersen vypálil z ľavej strany spoza kruhu, bol nepresný, puk sa odrazil od zadného mantinelu, na hokejkách ho stále kontrolujú hráči domácej družiny.
29:38
importantSmoleňák, po ňom Cheechoo a napokon Taffe mali každý jednu výbornú príležitosť na zápis do listiny strelcov, nepodarilo sa to však ani jednému z nich, Slovan dostal súpera pod tlak, chýbalo tomu už len to pravé hokejové korenie.
29:08
importantTaffe preveril pozornosť gólmana domácich, Ustinskij puk vyrazil späť do hry, Slovan má puk pod kontrolou.
28:45
Puk nám teraz lieta z pásma do pásma, ohrozenie tej ktorej bránky však nevidíme.
27:23
27:23
Belasí začali presilovku ako sa patrí, Nedorost na pravej strane v šanci neuspel, potom umne clonil pred bránkou, Plastino z pravej strany poslal puk za kruhy, Švarný na tom ľavom videl voľného ŽIGU JEGLIČA, posunul mu puk a Žiga príklepom poslal puk tam, kam patrí. Asistencia: Ivan Švarný.
27:00
Domáci chybovali pri striedaní, mali šesť korčuliarov na ľade, trest odsedí Tičar, presilovka pre Slovan.
26:25
Opäť malá skrumáž pred bránkoviskom Slovana, nahodený puk Romanov pred bránkoviskom však poslať na bránku nedokázal, bol dobre pokrytý a Pogge pohotovo puk schoval pod lapačku.
25:38
Hostia v plnom počte, domáci si síce vytvorili tlak v pásme súpera, Slovan mu však priestor na efektné zakončenie nedal a Garejeva v šanci vygumoval výborný Ďaloga.
25:22
Garejev sa chcel z pravej strany dostať s pukom na hokejke až pred bránkovisko, Ďaloga bol proti, puk mu zobral a vyhodil ho von z pásma cez všetky čiary.
24:31
Slovan sa dostal spod tlaku domácich vyhodením puku von cez všetky čiary, prvú polovicu oslabenia tak ubránil.
23:38
Podrazenie v podaní Nováka, presilovka pre domácich.
23:00
importantVeľká skrumáž pri bránkovisku belasých, domáci to tam mleli, ani neviem, kde skončil puk z hokejky Koukala, ktorý sa sám sebe čudoval, že z pravej strany puk nedokázal poslať do odkrytej časti bránky Slovana. Ten puk poslal popred bránkovú čiaru na opačnú stranu klziska.
22:36
Kopecký vystrelil v čase, keď čiarový fúkol do píšťalky a píska hosťom ofsajd, Tomáš sa gólmanovi a hráčom súpera ospravedlnil.
21:59
importantSlovan domácim dovolil hrať v pásme, palebný priestor mu však nedal, potom sa zmocnil puku a vyrobil útok, Jeglič vystrelil z pravého kruhu, Ustinskij puk vyrazil pred seba, škoda, že tam nebol na dorážku niekto v bielom drese.
20:28
importantPre problémy s ľadom sa nám posunul aj úvod druhej tretiny, Timašov vypálil spoza pravého kruhu, Pogge puk vyrazil späť do hry a hostia puk poslali mimo svoje obranné pásmo.
20:01
Začala sa druhá tretina.
Ďalšia tretina sa začne približne o 16:05.
Extrémne dlho sme hrali prvú tretinu, prekonali sme aj tú zo Záhrebu, góly sme videli dva, po jednom na každej strane. Slovan najskôr otvoril účet duelu, gól dlho skúmal videorozhodca duelu, napokon ho arbitri uznali. Potom sa belasí dostali do trojky, domáci presilovú hru o dvoch mužov v poli pretavili v gól, samozrejme, že patril do tej kategórie „českého štěstíčka“, a vlastne ho aj strelil Koukal. Na oboch stranách sme ešte videli krásne šance, gólmani prítomným ukázali svoje umenie a zmenu skóre už nepripustili. Pomer striel medzi žrde 13:17.
20:00
Prvá tretina sa skončila.
19:11
19:11
importantNa druhej strane sa do šance dostal Tičar, rútil sa sám na bránku hostí, Pogge bol proti a puk zrazil ľavým betónom späť do hry.
18:44
Domáci v plnom počte, Slovan mal vo svojej presilovke dve krásne šance, nedokázal ich využiť.
18:43
importantPrečíslenie hostí dva na jeden, Jeglič z pravej strany našiel na druhej Nedorosta, Václav vystrelil z prvej, Ustinskij sa stihol presunúť a puk vyrazil späť do hry!
17:38
17:38
importantTaffe mal gól na palici, preštrikoval sa s pukom až pred bránku domácich, na efektné zakončenie už nemal toľko priestoru, Ustinskij puk v pokľaku zlikvidoval.
17:16
Hostia v plnom počte, tak sa na to poďme pozrieť.
17:12
Domáci vyrobili zakázané uvoľnenie, vhadzovať budeme v obrannom pásme Jekaterinburgu a o chvíľu Smoleňák naskočí na ľad a Slovan bude hrať svoju presilovku.
16:44
Tičar dostal dve minúty za seknutie, budeme hrať so štyrmi hráčmi na oboch stranách.
15:43
15:43
goalJekaterinburg dal gól!
Domáci udreli do rozhodenej obrany hostí, PETR KOUKAL nakorčuľoval s pukom z ľavej strany pred bránkovisko a prehodil Poggea ponad betóny, ten puk smoliarsky skončil tesne za bránkovou čiarou hostí. Bez asistencií.
15:22
Meszároš vyhodil puk von z pásma cez všetky čiary, zbierame sekundy.
15:16
Podrazenie v podaní Smoleňáka a Slovan ide do troch.
14:52
importantKivistö sa chcel zapísať do listiny strelcov, jeho puk spoza pravého kruhu Pogge v pokľaku schoval cez lapačku do náručia.
14:22
Nedorost vyviezol puk von z pásma a poslal ho na bránku domácich, Slovan získal cenné sekundy zo svojho oslabenia.
13:08
14:00
Golyšev sa rútil na bránku hostí, pri streľbe ho sekol Starosta a sú z toho dve minúty, ešte že tak.
13:38
Smoleňák lišiacky nahodil skáckajúci puk na bránku domácich, Ustinskij puk musel schovať, Slovan má pásmo na vhadzovanie.
13:08
importantObrovská šanca domácich a výborný zákrok Poggea, Alexejev vyrazený puk gólmanom belasých z otočky spred bránkoviska poslal na bránku, Pogge sedel na ľade, puk vyrazil nad seba a potom schoval vo svojej lapačke.
12:50
importantRomanov dostal puk na ľavý kruh, efektne vystrelil, Pogge šiel do pokľaku a puk schoval vo svojom náručí.
12:38
Trochu nepresností teraz videli diváci v aréne, domáci sa previnili proti pravidlám zakázaným uvoľnením.
11:46
11:46
Taffe z rohu klziska poslal puk pred bránku, našiel úplne voľného JONATHANA CHEECHOOA, ktorý puk pohotovo poslal do siete domácich, Ustinskij bránku posnul už v čase, keď puk preťal bránkovú čiaru a gól musel potvrdiť až videorozhodca duelu. Asistencie: Jeff Taffe a Radek Smoleňák.
11:46
importantDlho veru skúma videorozhodca túto situáciu, nedá sa nič iné robiť, len čakať na jeho verdikt.
11:46
importantCheechoo poslal puk do bránky domácich, tá však bola posunutá a celú situáciu posúdi videorozhodca zápasu.
11:12
Starosta a Lušňák z pravej strany poslali puky na bránku domácich, najmä ten druhý Lušňákov preplachtil bránkoviskom a skončil v rohu klziska.
08:55
10:06
Hostia v plnom počte, Slovan oslabenie prežil bez ujmy.
09:55
importantPrečíslenie hostí dva na jeden, Smoleňák z ľavej strany puk spoluhráčovi na tú pravú poslať nedokázal, bek domácich puk zblokoval za bránku.
09:42
importantŠčitov vystrelil spoza kruhov, Pogge puk oblúčikom vyrazil pred seba, nevedel, kde je puk, našťastie ho hostia upratali do bezpečia.
08:55
importantDomáci zamkli hostí v pásme, šancu mal pred bránkoviskom Torčeňuk, Pogge puk cez hokejku či vyrážačku poslal za bránku do rohu klziska.
08:32
Michnov bol v pásme skôr ako puk a domáci tak vyrobili na útočnej modrej ofsajd.
08:06
Hákovanie a na dve minúty odchádza na trestnú Meszároš, prvú presilovú hru v zápase si zahrá Avtomobilist.
07:54
Prvé zakázané uvoľnenie v zápase, prechod do pásma nezvládol Slovan, sťahujeme sa pred Poggea.
07:05
importantAlexejev vystrelil pekný príklep od pravého kruhu, Pogge mal ideálny výhľad a puk v pokľaku vyrazil späť do hry.
06:12
Jeglič v súboji na buly s Tičarom, dve dvojičky z útoku belasých z minulej sezóny, Slovan puk poslal do stredného pásma a domáci ohroziť bránku hostí nedokázali.
06:00
Cheechoo od pravého kruhu adresoval puk za kruhy, tam ho ale Taffe nedostal, domáci vyrobili akciu a Moňa vystrelil od pravého kruhu spoza obrancu Švarného, Pogge puk schoval vo svojej lapačke.
05:02
Slovan operoval s pukom v pásme domácich, obrovský kus práce odviedol Chipchura, ktorý motal hlavy defenzíve Avtomobilistu, napokon Slovan zakončil akciu strelou od modrej v podaní Nováka, Ustinskij puk schoval do lapačky.
04:19
Kopecký sa nateraz do listiny strelcov ešte nezapíše, Ustinskij Tomášov puk schoval do lapačky a zmenu skóre nepripustil.
03:55
Z ostrého uhla z pravej strany puk nahodený na bránku Pogge bezpečne schoval do lapačky, pásmo na vhadzovanie majú domáci.
03:02
Garejev spoza pravého kruhu preveril pozornosť Poggea, Justin šiel do pokľaku a puk vyrazil pred seba, spred bránkoviska ho potom do bezpečia upratali hráči v bielych dresoch.
02:32
Puk na chvíľu opustil hraciu plochu, arbitri hru prerušili, vhadzujeme po ľavej ruke Ustinskija.
02:01
Ďaloga dostal puk od Kopeckého na útočnú modrú, zbavil sa kľučkou obrancu a vystrelil od pravého kruhu po ľade bekhendom, Ustinskij puk schoval pod svoju rukavicu.
01:15
Moňa našiel svojim pukom na modrej Česalina, ktorý potiahol puk na ľavý kruh, tam ho od puku odzbrojil Plastino a hostia sa poľahky ubránili.
00:42
Šťastný prvým strelcom v dnešnom dueli, Andrejov puk z ľavého kruhu domáci zblokovali na ochrannú sieť.
00:01
Stretnutie sa práve začalo.
Belasá armáda už vykorčuľovala na ľad, počkáme si na domácich a arénou budú znieť hymny oboch krajín, najskôr hymna Slovenskej republiky, potom hymna Ruskej federácie a riedko zaplnené tribúny uvidia úvodné buly zápasu.
Príjemný hokejový utorok vám všetkým želám, v Jekaterinburgu skončilo rozkorčuľovanie a o dvadsať minút začne súboj belasých na ľade Avtomobilistu. V bránke hostí sa dnes predstaví Justin Pogge, v tej domácej od úvodu Igor Ustinskij. V zostave belasých dnes uvidíme aj dve posily, v defenzíve sa nám predstaví Filip Novák, v útoku zasa Tomáš Kopecký. Do zostavy sa vrátili aj zranení Andrej Šťastný a najmä v útoku chýbajúci snajper Radek Smoleňák, ktorý bol off mám pocit že hneď po prvom zápase nového ročníka.
Úvodné zostavy:

Avtomobilist Jekaterinburg:

Ustinskij (Sochatskij) – Kivistö, Ščitov, Andersen, D. Megalinskij, Vasilevskij, Timašov, Žuravľov – Golyšev, Tičar, Simakov – Garejev, Koukal, Michnov – Česalin, Torčeňuk, Moňa – Romanov, Volkov, Alexejev – Mingalejev

HC Slovan Bratislava:

Pogge (Brust) – F. Novák, Meszároš (C), Plastino, Švarný, Starosta (A), Ďaloga – Smoleňák, Taffe (A), Cheechoo – Nedorost, Jeglič, Šťastný – Valský, Zigo, Kopecký – M. Hlinka, Chipchura, Lušňák – Vopelka

Rozhodca:

Vasiliev, Hofman – Gordenko, Tomilov.
Po reprezentačnej prestávke pokračuje KHL ďalším hracím dňom a HC Slovan vycestoval na ďalší svoj trojzápasový trip. V tom prvom z nich ho v utorok čaká prvý z partie silných súperov, Avtomobilist Jekaterinburg.

Jekaterinburg je s počtom obyvateľov 1.300.000 štvrtým najväčším mestom Ruskej federácie. Je hraničným mestom medzi Európou a Áziou, pričom polovica rozlohy mesta patrí Európe adruhá Ázii. História mesta siaha do roku 1680. V roku 1723 tu boli založené železiarne, a oblasť zakladatelia pomenovali po žene cára Petra Veľkého – Kataríny I. Mesto nieslo tento názov do roku 1924. V rokoch 1924 až 1991 nieslo názov Sverdlovsk. V júni 1918 obsadili mesto československé légie a na Michajlovskom cintoríne je postavený pamätník československým obetiam. Jekaterinburg je nielen administratívnym centrom Sverdlovskej oblasti a Uralského okruhu, ale predovšetkým mestom Univerzít a výskumných vojenský objektov. Predstavitelia zoskupenia BRICS sa na svojom prvom zakladajúcom oficiálnom summite stretli v júni 2009 práve v Jekaterinburgu.

Avtomobilist Jekaterinburg, hokejový klub vznikol v roku 2006. Avtomobilist je účastníkom KHL od roku 2009, no v lige hráva len „druhé husle“ . V úvodnom ročníku sa síce borci prebojovali do play-off, no v prvom kole vypadli s hráčmi z Ufy a po sérii 1:3 na zápasy obsadili celkove 16. miesto. V ďalších troch ročníkoch skončil klub na 20. , 22. a 26. mieste. V šiestej sezóne sa tím prebojoval do záverečnej fázy, no hneď v prvom kole play-off boli nad jeho sily hráči Barys Astana, Avtomobilist prehral všetky štyri zápasy a v súťaži skončil. Záverečné účtovanie vynieslo klub na 15. miesto, o stupienok vyššie ako v úvodnej sezóne. V siedmej sezóne Avtomobilist stroskotal rovnako v prvom kole play-off na neskoršom finalistovi Gagarinovho pohára, Kazaň zvíťazila v sérii 4:1 na zápasy a Jekaterinburg zaknihoval konečnú 16. priečku. V tej uplynulej to bola opäť účasť v play-off súťaže, neskorší víťaz Gagarinovho pohára Metallurg Magnitogorsk zaknihoval výhru 4:2 na zápasy a Avtomobilist skončil napokon na 14. priečke.

Červeno-čierny dres klubu obliekajú hráči z Ruskej federácie, káder je doplnený dvomi hráčmi z Českej republiky – Petr Koukal a Jan Buchtele, po jednom hráčovi majú zastúpenie Fínsko, Švédsko a Slovinsko. Avtomobilist hráva svoje domáce zápasy v Kultúrno-zábavnom komplexe Uralec, ktorý má kapacitu 5.545 divákov, súčasným hlavným trénerom je domáci Vladimír Vasilievič Krikunov.

V aktuálnej tabuľke KHL zaznamenal Avtomobilist z 27 zápasov 31 bodov, Slovan odohral o dva zápasy menej a získal celkom 32 bodov. V uplynulej sezóne sa súperi spolu stretli dvakrát, na ľade v Bratislave zvíťazil Slovan po samostatných nájazdoch, v Jekaterinburgu bol úspešný domáci Avtomobilist.

Najproduktívnejším hráčom v tíme hostí je Jonathan Cheechoo so 17 kanadskými bodmi (6+11), na druhej priečke Jeff Taffe so 16 kanadskými bodmi (7+9). V tíme domácich je na čele kanadského bodovania 15 bodový Alexander Torčeňuk (7+8), na druhej priečke dvaja 11 bodoví: Rok Tičar (7+4) a Nikolaj Timašov (4+7). Gólman hostí Barry Brust disponuje k dnešnému dňu v aktuálnej sezóne 90,9% úspešnosťou zásahov s priemerom 2,86 gólov na zápas, Justin Pogge s 89,6% úspešnosťou drží priemer 3,19 gólov na zápas. Na druhej strane Vladimír Sochatskij s 91,3% úspešnosťou zásahov pri priemere 2,70 gólov na zápas, Igor Ustinskij89,9% úspešnosť zásahov s priemerom 2,87 gólov na zápas.

Srdečne Vás pozývam k sledovaniu ďalšieho zápasu KHL, Kultúrno-zábavnom komplexe Uralec v Jekaterinburgu privíta klub spod Tatier a my vám aj z tohto zápasu krátkymi písanými vstupmi sprostredkujeme aktuálne dianie na ľadovej ploche.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 15:00.