Nedeľa, 24. január, 2021Meniny má Timotej

Slovák v Newcastli: Mojím cieľom je Premier League

Talentovaný obranca Ľubomír Šatka. (Autor: nufc.co.uk)
SITA|Publikované 27. mar 2014 o 10:05

Slovenský mládežnícky reprezentant Ľubomír Šatka podpísal prvý profesionálny kontrakt s anglickým prvoligistom.

NEWCASTLE. Slovenský mládežnícky futbalový reprezentant Ľubomír Šatka si podpisom prvého profesionálneho kontraktu v kariére s anglickým Newcastlom United splnil jeden zo svojich snov. Po dvojročnom pôsobení v juniorských tímoch Newcastlu sa Šatka zaviazal tomuto anglickému prvoligistovi.

"Je to skvelý pocit, splnil sa mi sen. Som rád, že môžem naďalej pôsobiť v Newcastli a futbalovo sa rozvíjať. Som si istý, že je to pre mňa tá správna cesta," uviedol pre portál osporte.sk rodák z Ilavy Šatka.

V Newcastli sa naučil veľa

Osemnásťročný obranca vyznačujúci sa solídnou technikou pôsobil na Slovensku v MFK Dubnica a od mája 2012 bol členom akadémie Newcastlu United.

"V akadémii som sa naučil veľa, či už po futbalovej stránke, ale aj mimo futbalu. Zdokonalil som sa v jazyku a takisto naučil samostatnosti. Pokiaľ ide o moju hru, najviac musím pracovať na sile a agresivite," uviedol Ľubomír Šatka.

Mladý obranca sa dvakrát objavil v nominácii trénera Alana Pardewa na duely tamojšej najvyššej súťaže.

"Je mojím cieľom a snom zahrať si v Premier League. Figuroval som v kádri proti Fulhamu aj Evertonu. Nebol som síce ani na lavičke, ale bola to skvelá skúsenosť a prvé okúsenie atmosféry, či už v kabíne, v hoteli, ale aj na ulici, kde vás ľudia spoznávajú," povedal Šatka, ktorý by sa chcel presadiť aj v reprezentačných výberoch.

Túži po reprezentačnom drese

"Rád by som sa dostal do kádra 'dvadsaťjednotky'. Je to však náročné, keďže sú tam skvelí futbalisti. V budúcnosti by som si rád zahral za reprezentačné 'áčko', splnil by sa mi ďalší sen."

"Na Ľuba sme neuveriteľne hrdí. Pracujeme s ním štyri a pol roka a boli sme svedkami jeho premeny na fantastického mladého muža. Má skvelý charakter, každý deň tvrdo pracuje, má potenciál. Kontrakt je preňho peknou odmenou, prispeje k jeho ďalšiemu vývoju a posúva ho smerom k prvému tímu. Je však pred ním ešte veľa práce, toto je iba začiatok," skonštatoval Šatkov agent Chris McGrath.

Autor: SITA

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.