Slováci tretí na Marrane 2008, triumf Tuniska

SITA|6. jan 2008 o 18:32

PARÍŽ 6. januára (SITA) - Hádzanári Slovenska obsadili na medzinárodnom turnaji Marrane 2008 vo Francúzsku v konkurencii šiestich tímov 3. miesto. Zverenci trénera Heistera, ktorí sa pripravujú na ME ...

PARÍŽ 6. januára (SITA) - Hádzanári Slovenska obsadili na medzinárodnom turnaji Marrane 2008 vo Francúzsku v konkurencii šiestich tímov 3. miesto. Zverenci trénera Heistera, ktorí sa pripravujú na ME v Nórsku (17. - 27. 1. 2008), zdolali v Paríži v nedeľňajšom súboji o konečné umiestnenie Česko 38:32 (20:17). Slováci sa s týmto súperom rozišli na decembrovom Vianočnom pohári v Leviciach zmierlivo 27:27. Víťazom turnaja sa stalo Tunisko, ktoré vo večernom finále vyhralo nad domácim klubom US Ivry 32:26 (16:13). Africký majster sa tak po vlaňajšej 2. priečke dočkal na tomtom podujatí prvenstva. Na 5. pozícii skončilo Alžírsko, keď si s Katarom poradilo 30:26 (18:13).

Výsledky - medzinárodný turnaj hádzanárov MARRANE 2008 - nedeľa:

zápas o 3. miesto:

Slovensko - Česko 38:32 (20:17)

Zostava a góly SR: M. Meluš, Pramuk - Petro 4, Dudáš 3, Ivanov 4, M. Straňovský 2, Antl 3/2, Faith, Fuňak 1, Kozlov 5/2, Baran 1, F. Šulc ml. 4, Cs. Szücs ml. 2, Mikéci 4, Pekár 2, Vadkerti 3

Najviac gólov za Česko: Hrstka 8, Číp 7, Stehlík 6

pok. hody: 4/4 - 4/3, vylúčení: 5 -3, rozhodovali: Dentz a Reibel (obaja Fr.), 1000 divákov

Prvý polčas derby mali pod kontrolou Slováci. Od úvodných minút boli vo vedení a postupne si vypracovali päťgólový náskok. V 9. min po góle pivota Petra svietil na ukazovateli skóre stav 8:4, o päť minút neskôr zvýšil krídelník Kozlov na 12:7. Čechom sa podarilo v 22. min dotiahnuť na rozdiel dvoch gólov (15:13). Do šatní družstvá odchádzali za stavu 20:17 v prospech SR. Po zmene strán stačilo súperovi iba 74 sekúnd, aby znížil na 19:20. Zverencov trénera Zoltána Heistera to však nezaskočilo a na začiatku 42. min českému družstvu znovu ušli na päť gólov (27:22). V 49. min bol rozdiel len trojgólový (31:28), ale vzápätí prišla šnúra presných zásahov v podaní Ivanova, Fuňaka a Antla (34:28). Slováci si tento náskok potom udržali až do konca zápasu a mohli sa tak tešiť z triumfu 38:32.

Hlas:

Zoltán Heister (tréner SR): "V sobotu nastúpilo proti nám Tunisko v kompletnom zložení, teda aj so všetkými hviezdami na čele s Hmamom. Súper zahral proti nám veľmi dobre, my naopak veľmi zle. Spravili sme až 21 technických chýb, nepremenili množstvo šancí vrátane troch sedmičiek. Keby sme sa nedopustili tretiny týchto nedostatkov, tak by sme boli vyrovnaným protivníkom.

V nedeľu proti Česku podali chalani o niečo lepší výkon, i keď nie optimálny. Dobré momenty sme mali najmä v útočnej činnosti, v obrane to ešte škrípalo a aj brankári mali nízku úspešnosť. Opäť si však zahrali všetci, šancu dostal prvýkrát aj Šulc, hoci na ňom bolo vidieť, že má za sebou pauzu.

Tri zápasy na turnaji nám ukázali, že kde sa momentálne nachádzame po hernej stránke stránke. Rozhodne máme na lepšie výkony, ale vyžaduje si to hrať celý čas koncentrovane."

finále:

US Ivry - Tunisko 26:32 (13:16)

zápas o 5. miesto:

Katar - Alžírsko 26:30 (13:18)

Konečné poradie: 1. Tunisko, 2. Ivry, 3. Slovensko, 4. Česko, 5. Alžírsko, 6. Katar