Pondelok, 2. augusta, 2021Meniny má Gustáv

Slováci patria v individuálnych štatistikách MS medzi najlepších

Martin Straňovský.
Pavol Spál|24. jan 2011 o 19:17

Martin Straňovský patrí na MS v hádzanej medzi najlepších strelcov, Peter Kukučka medzi najproduktívnejších hráčov.

Martin Straňovský patrí na MS v hádzanej medzi najlepších strelcov, Peter Kukučka medzi najproduktívnejších hráčov.

BRATISLAVA. Slovenskí hádzanári síce na majstrovstvách sveta ako kolektív neuspeli (obsadili 17. miesto), no v individuálnych štatistikách zatiaľ patrili traja hráči medzi elitu.

Tvorca hry Peter Kukučka bol po siedmich zápasoch deviatym najproduktívnejším hráčom (23 gólov + 28 asistencií), medzi nahrávačmi figuroval dokonca až na štvrtom mieste.

Krídelník Martin Straňovský s 37 gólmi bol na deviatom mieste medzi strelcami. František Šulc bol v štatistike získaných lôpt na druhom mieste.

Šampionát vo Švédsku vrcholí. Prvými semifinalistami sa stali Dáni a domáci Švédi. Oba tímy postúpili na úkor favorizovaných Chorvátov a Poliakov, strieborných a bronzových z MS pred dvoma rokmi.

Švédi, ktorí sú v počte medailí najúspešnejším tímom histórie, čakajú na cenný kov už šestnásť rokov. Na turnaji stratili body iba po senzačnej prehre s Argentínou ešte v základnej skupine.

Suverénni Dáni

Suverénom turnaja je Dánsko, ktoré ešte nestratilo ani bod. Severania patria roky medzi špičku, ale majstrami sveta ešte neboli.

Ťahúňom dánskeho tímu je Mikkel Hansen, zatiaľ suverénne najproduktívnejší hráč šampionátu (44 +26), a druhý najlepší strelec.

Najväčší favoriti a úradujúci majstri sveta Francúzi zatiaľ stratili bod iba so Španielmi. Zlatá generácia hráčov (sú aj úradujúcimi olympijskými víťazmi i majstrami Európy) vedená fenomenálnym špílmachrom Nikolom Karabatičom má zatiaľ výnimočnú úspešnosť streľby (až 71 percent).

Francúzom skvele chytá dvojica Karaboue - Omeyer. Karaboue, ktorý je v Montpellieri dvojkou Slováka Štochla, je medzi brankármi najúspešnejší (51 %).

Fakty MS v hádzanej:

Štvrťfinálová fáza: Island - Španielsko 24:32 (10:20), Maďarsko - Nemecko 27:25 (10:12)
Semifinalisti: Švédsko, Dánsko, Španielsko, Francúzsko
Najproduktívnejší hráči: 1. HANSEN Mikkel – 70, ... 9. Peter Kukučka – 51.
Najlepší strelci: 1. VUJIN Marko (Srb) – 48, ... 9. Straňovský – 37
Najviac asistencií: MAMELUND Erlend (Nór) –39 ... 4. Kukučka – 28

Pavol Spál sa prioritne venuje futbalu, okrem toho hádzanej, boxu, MMA a občas aj hokeju. Ako reportér sa zúčastnil na MS vo futbale v roku 2010, EURO 2016 a na MS v hádzanej 2009. Od roku 2009 nechýbal takmer na žiadnom zápase slovenskej futbalovej reprezentácie.

Súvisiace články