Nedeľa, 17. októbra, 2021Meniny má Hedviga

Slováci hrajú v Poľsku, Lewandowski sa bude mať tesno

Robert Lewandowski bude najväčším ťahákom poľského mužstva. (Autor: SITA/AP)
TASR|12. nov 2013 o 11:57

Poliaci, rovnako ako Slováci, v kvalifikácii MS 2014 neuspeli a vzájomný zápas im poslúži ako príprava na kvalifikáciu ME 2016.

BRATISLAVA. Najväčší rešpekt v slovenskom tábore budí z kádra poľskej futbalovej reprezentácie kanonier Borussie Dortmund Robert Lewandowski, v piatkovom prípravnom zápase vo Vroclave sa však hostia nechcú zamerať výlučne na jeho osobné bránenie.

Stopér Ján Ďurica vyhlásil, že Poľsko má komplexne silné mužstvo. "Celkovo je poľský tím kvalitný, nestojí len na Lewandowskom. Nepripravujeme sa len na neho."

Bránili aj Džeka

Tridsaťjedenročný stopér Lokomotivu Moskva mal už proti kvalitným hráčom kalibru Lewandowského nespočetne veľakrát do činenia.

"Veď aj v kvalifikácii MS 2014 sme mali v skupine za súpera Bosnu a Hercegovinu s Džekom a Ibiševičom, tiež sme sa na nich špeciálne nepripravovali. Lewandowského rešpektujem, je to kvalitný hráč, ale verím, že ho ustrážime a nedoprajeme mu veľa priestoru."

Slovensko odohrá s Poľskom už 8. vzájomný zápas. Bilancia je vyrovnaná, trikrát vyhrali Slováci, trikrát súper a raz sa zrodila remíza. Naposledy 26. mája 2012 v Klagenfurte v prípravnom meraní síl Slováci prehrali 0:1.

Nič neodfláknu

"Uvidíme, akú taktiku zvolí náš tréner. Vieme, že Poľsko má svoju silu, navyše hráme na jeho pôde. Aký si ten zápas urobíme, tak sa skončí. Sme profesionáli, nič neodflákneme a budeme na stretnutie koncentrovaní. Ideme do Vroclavu s cieľom urobiť dobrý výsledok," povedal Ďurica na pondelkovom zraze v Senci.

Poliaci, rovnako ako Slováci, v kvalifikácii MS 2014 neuspeli a vzájomný zápas im poslúži ako príprava na kvalifikáciu ME 2016.

Súvisiace články