Nedeľa, 24. január, 2021Meniny má Timotej

Slováci do Celje po nádejný výsledok pred odvetou

SITA|Publikované 5. jún 2008 o 10:23

BRATISLAVA 5. júna (SITA) - Hádzanári Slovenska majú pred sebou ďalší pokus vybojovať si premiérovú účasť na svetovom šampionáte. V II. fáze kvalifikácie o postup na MS 2009 v Chorvátsku ich čaká dvojzápas ...

BRATISLAVA 5. júna (SITA) - Hádzanári Slovenska majú pred sebou ďalší pokus vybojovať si premiérovú účasť na svetovom šampionáte. V II. fáze kvalifikácie o postup na MS 2009 v Chorvátsku ich čaká dvojzápas play off proti Slovinsku. Zverenci trénera Zoltána Heistera sa v sobotu 7. 6. o 19.00 h predstavia v Celje

(rozhodujú Dáni Per Olesen a Lars Ejby Pedersen).

"Očakávame búrlivé prostredie. Musíme sa pripraviť tak, aby sme nepodľahli atmosfére. Pokúsime sa uhrať čo najprijateľnejší výsledok. Aký by to mal byť, to ťažko povedať, pretože v hádzanej sú čísla relatívne. Až odveta ukáže, či sme uhrali na slovinskej palubovke nádejný rezultát," pragmaticky sa vyjadril pre agentúru SITA Z. Heister.

Slovinci nie sú pre Slovákov neznámym súperom. V januári odohrali s nimi v Bratislave dve medzištátne priateľské stretnutia pred ME 2008 (35:32 a 30:33). "Informácií o našom protivníkovi máme dosť, jeho hru sme podrobne analyzovali. Káder sa v porovnaní s tohtoročným európskym šampionátom v Nórsku prakticky nezmenil. Pozor si musíme dať najmä na spojky Pajoviča s Natekom," upozornil kormidelník SR na najväčšiu hrozbu Slovincov.

Slováci si hneď v úvode prípravy na kvalifikáciu MS 2009 zmerali dvakrát sily s Rumunskom - v Bratislave (29:29) a v Leviciach (27:29). "Tieto duely nám ukázali, že nedostatky súviseli predovšetkým s nerozohratosťou, keďže niektorí mali po skončení sezóny vo svojich mužstvách dlhšiu pauzu. Počas týždňa prípravy sme popracovali na hernej stránke i zohratosti, aby sa chalani dostali do potrebnej formy. Tréningy odmakali a zlepšenie bolo hneď vidieť. K tímu sa pripojil už aj Fero Šulc, ktorý v súbojoch s Rumunskom nebol k dispozícii pre klubové povinnosti. Je to pre nás posila a s ním máme ďalšie varianty v zostave," poznamenal Zoltán Heister.

Slovenskí hádzanári sa zídu vo štvrtok popoludní v Bratislave, kde absolvujú večer tréning a na druhý deň ráno sa vydajú na cestu do dejiska stretnutia. Tréner Heister berie so sebou 14-členný káder. "Z pôvodnej nominácie 16 hráčov zostávajú doma krídelník František Zaťko a mladý Oliver Rábek hrajúci na poste spojky. Obaja zostávajú pred odvetou v talóne pre prípad, že by sa niekto zranil," dodal slovenský kouč.

Odveta proti Slovinsku je na programe na budúci týždeň - v sobotu 14. 6. o 18.00 h v levickej Mestskej športovej hale (rozhodujú Frank Lemme a Bernd Ullrich z Nemecka), v ktorej sa Slováci vlani tešili z postupu na ME 2008 cez Ukrajincov. Úspešnejší z tohto i ďalších ôsmich dvojzápasov play off postúpia na MS 2009.

Nominácia hádzanárov Slovenska na stretnutia proti Slovinsku (7. 6. v Celje a 14. 6. v Leviciach) v II. fáze kvalifikácie MS 2009 v Chorvátsku:

brankári: Richard Štochl (Dunaferr SE Dunaújváros/Maď.), Michal Shejbal (Frisch Auf! Göppingen/Nem.)

pivoti: Andrej Petro (US Ivry/Fr.), Matej Fázik (MŠK Hlohovec)

krídla: Radoslav Antl (ZMC Amicitia Zürich/Švajč.), Martin Straňovský (C.BM. Ademar Leon/Šp.), Milan Kozák (ŠKP Bratislava), Tomáš Urban (IS Košice)

spojky: Daniel Valo (MT Melsungen/Nem.), Peter Kukučka (HSG Nordhorn/Nem.), František Šulc ml. (HSG Düsseldorf/Nem.), Csaba Szücs ml. (HC Erlangen/Nem.), Juraj Nižňan (TUSPO Obernburg/Nem.), Peter Vozár (OHV Aurich/Nem.)

Program prvých zápasov II. fázy kvalifikácie hádzanárov o postup MS 2009 v Chorvátsku (odvety 14./15. 6. 2008):

sobota 7. 6.:

Slovinsko - Slovensko (Celje, 19.00 h, rozhodujú: Olesen a Pedersen z Dánska)

Španielsko - Grécko

Bielorusko - Rusko

Česko - Srbsko

Maďarsko - Bosna a Hercegovina

nedeľa 8. 6.:

Nórsko - Ukrajina

Čierna Hora - Rumunsko

Poľsko - Švajčiarsko

Macedónsko - Island

Autor: SITA

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.