Slávia UK zdolala slovinský Branik

SITA|21. nov 2008 o 21:01

Volejbalistky Slávie UK Kúpele Dudince Bratislava zvíťazili v piatkovom stretnutí Stredoeurópskej ligy žien nad slovinským tímom Nova KBM Branik na jeho ihrisku 3:1.

BRATISLAVA. Volejbalistky Slávie UK Kúpele Dudince Bratislava zvíťazili v piatkovom stretnutí Stredoeurópskej ligy žien nad slovinským tímom Nova KBM Branik na jeho ihrisku 3:1 (-11, 21, 20, 16). Hráčky úradujúceho slovenského šampióna majú po siedmich odohraných dueloch v SEL na svojom konte desať bodov za 3 výhry a 4 prehry.

Výsledok piatkového stretnutia Stredoeurópskej ligy žien 2008/09 vo volejbale:

Nova KBM Branik (Slovin.) - Slávia UK Kúpele Dudince Bratislava 1:3 (11, -21, -20, -16)

104 min, rozhodovali: Stark a Isailovič (obaja Rak.), 300 divákov

Prvý set slávistkám vôbec nevyšiel, domáce hráčky ich predčili vo všetkých herných činnostiach. V ďalšom priebehu však dokázali Bratislavčanky zlepšiť svoju hru na sieti aj na prihrávke a oživenie priniesli aj striedajúce hráčky Košová a Golitková. Druhé a tretie dejstvo boli pomerne vyrovnané, v koncovke mali pevnejšie nervy hosťujúce volejbalistky. Štvrtý set už bol jasne v réžii Slávie UK.