Streda, 4. augusta, 2021Dnes je Deň Matice slovenskej, Meniny má Dominika, Dominik

Šláger v Sofii sa nezaobišiel bez kontroverzií

SITA|27. feb 2011 o 14:17

Bulharská polícia musela zasahovať počas sobotňajšieho 127. derby medzi Levski Sofia a CSKA Sofia (1:3), približne 3500 fanúšikov hostí počas polčasovej prestávky odprevadila mimo štadióna.

SOFIA.

Dôvodom zákroku bezpečnostných zložiek boli výtržnosti zo strany chuligánov. Neprístojnosti "tiežfanúšikov" pokračovali aj v centre bulharskej metropoly, násilníci zdemolovali niekoľko obchodov, áut a autobusov. Pri viacerých bitkách sa zranilo niekoľko ľudí, zdravotný stav jedného muža je kritický.

"Priaznivci CSKA prelomili všetky bezpečnostné bariéry a hrozilo, že sa dostanú na trávnik. Nemali sme na výber, museli sme zakročiť. Agresívni fanúšikovia CSKA útočili na policajtov, hádzali na nich dlažobné kocky a iné ťažké predmety, čím viacerých z nich zranili," povedal šéf polície v Sofii Anton Zlatanov.

"Chceme sa stretnúť s ministrom vnútra. Rešpektujeme zákon a bulharskú políciu, no nie je prijateľné, aby pre neprístojné správanie sa dvoch či troch došlo k vylúčeniu 3500 divákov. Fanúšikovia CSKA vytrhli zopár sedadiel, to je pravda, stalo sa tak lebo boli potreté exkrementami," uviedol šéf národného fanklubu CSKA Dimitar Angelov.

V súvislosti so spomenutým rizikovým duelom bolo v pohotovosti takmer 1500 policajtov, celkovo bolo zranených 32 strážcov poriadku.

Za mrežami skončilo 32 výtržníkov, tento údaj však s vysokou pravdepodobnosťou ešte narastie po analýze videozáberov. V budúcnosti bude mať sofijské derby možno výkop na obed. "Myslím si, že o takomto čase by výrazne klesol počet konfliktov a polícia by mala väčšiu šancu zvládnuť situáciu," uviedol zástupca primátora Sofie Ivan Sotirov.

Súvisiace články