Nedeľa, 26. septembra, 2021Meniny má Edita

Škrtel prispel k výhre, dal svoj druhý gól za Fenerbahce

(Autor: Instagram)
SITA|30. dec 2016 o 12:33

Na záver roka sme ukázali našu silu, uviedol slovenský obranca po triumfe v zápase Tureckého pohára.

ISTANBUL. Kapitán slovenskej futbalovej reprezentácie Martin Škrtel strelil vo štvrtkovom dueli druhej fázy Tureckého pohára proti tímu Menemen Belediyespor svoj druhý gól od letného príchodu do Fenerbahce Istanbul.

Tridsaťdvaročný rodák z Handlovej v 41. minúte po rohovom kope Miroslava Stocha a následnej skrumáži zblízka dokopol loptu do siete. Zvýšil na priebežných 2:0.

Fenerbahce napokon triumfovalo vysoko 6:0. Škrtel dosiahol premiérový gól v Turecku 30. októbra pri ligovom triumfe nad Karabüksporom (5:0).

"Mám radosť, že som strelil gól a pomohol mužstvu dosiahnuť dôležité víťazstvo. Na záver roka sme ukázali našu silu, takto budeme pokračovať ďalej. Poďme Fener," uviedol nekompromisný stopér prostredníctvom svojho konta na instagrame.

Vo štvrtok sa strelecky presadil aj druhý Slovák v tíme Miroslav Stoch. V 84. minúte dal výsledku konečnú podobu strelou pravačkou zvnútra šestnástky.

Niekdajší hráč Twente Enschede či Bursasporu zaznamenal v istanbulskom drese v tejto sezóne piaty presný zásah. Predošlé štyri strelil v dueloch Európskej ligy.