3.

Anže Lanišek

Slovinsko

293,7 b (135 b + 142 b)

ENGELBERG. Poľský skokan na lyžiach Dawid Kubacki vyhral s 300,4 bodmi nedeľňajšiu súťaž Svetového pohára v Engelbergu.

Vo švajčiarskom stredisku predstihol o 3,2 bodu Rakúšana Manuela Fettnera. Tretie miesto obsadil sobotný víťaz Slovinec Anže Lanišek, ktorý stratil na Kubackého 6,7 bodu.

Kubacki dokázal vyhrať vďaka výbornému skoku z prvého kola, keď doletel na hranicu 141,5 m. Druhý skok sa mu už príliš nevydaril.

Ten naopak vyšiel Lanišekovi (142 m), avšak jeho bodové známky boli horšie, ako tomu bolo v prípade Kubackého pri úvodnom skoku.

Poľský lyžiar triumfoval štvrtýkrát v sezóne a na čele priebežného poradia SP navýšil bodový náskok pred druhým Lanišekom na 74 bodov.