Nemal konkurenciu. Stefan Kraft triumfoval v úvodnej súťaži nového ročníka

Víťaz prvého podujatia sezóny Stefan Kraft.
Víťaz prvého podujatia sezóny Stefan Kraft. (Autor: Tlačová agentúra SR/AP)
TASR|25. nov 2023 o 18:15 (aktualizované 25. nov 2023 o 18:36)

Obhajca glóbusu skončil až šestnásty.

RUKA. Rakúsky skokan na lyžiach Stefan Kraft suverénne vyhral úvodnú súťaž nového ročníka Svetového pohára.

Vo fínskom stredisku Ruka triumfoval v sobotu v individuálnej súťaži na mostíku HS142. Druhý muž vlaňajšej sezóny dostal za skoky dlhé 144 a 143 metrov spolu 326,2 bodu a vyhral s viac ako 10-bodovým náskokom pred Nemcom Piusom Paschkem.

Ten sa dostal na pódium v SP premiérovo v kariére.

Aj tretie a štvrté miesto obsadili Nemci - Stephan Leyhe a Andreas Wellinger.

V elitnej desiatke boli štyria Rakúšania a až šesť nemeckých reprezentantov figurovalo v top 12.

Obhajca veľkého glóbusu Halvor Egner Granerud z Nórska skončil na 16. priečke.

"Je to pre mňa skvelý vstup do sezóny. Od začiatku som sa cítil veľmi dobre, podmienky mi vyhovovali a aj v nedeľu sa pokúsim zopakovať takýto výkon," povedal pre Eurosport víťazný Kraft, ktorý zaznamenal 31. víťazstvo v seriáli a 99. pódiové umiestnenie v kariére.

Rekord v SP drží so 109 umiestneniami na stupňoch víťazov Fín Janne Ahonen, ktorého 21-ročný syn Mico absolvoval v sobotu debut medzi elitou a obsadil 44. priečku.

Nevydarený vstup do sezóny majú za sebou Poliaci, z ktorých sa iba Dawid Kubacki (21.) dostal do druhého kola.

Domov»Zimné športy»Skoky na lyžiach»Nemal konkurenciu. Stefan Kraft triumfoval v úvodnej súťaži nového ročníka