1451,0

6.

Švajčiarsko

1409,2

PLANICA. Kvarteto rakúskych skokanov na lyžiach v zložení Daniel Tschofenig, Michael Hayböck, Jan Hörl a Stefan Kraft vyhralo sobotňajšiu súťaž družstiev na podujatí Svetového pohára v slovinskej Planici.

Bronzoví medailisti z MS triumfovali v tom istom dejisku s náskokom 6,1 bodu pred domácimi Slovincami. Tretí skončili s 33,5 bodovou stratou Nóri.

Po súboji Hörla s Timim Zajcom v druhom kole to vyzeralo na jasný triumf domácich, ktorí by tak napodobnili svoj úspech zo svetového šampionátu.

Lídrovi Slovinska Anžemu Lanišekovi však nevyšiel jeho záverečný pokus, keď nečakane stratil výšku a doskočil len 217 metrov.

Konkuroval mu Kraft, ktorý doletel o viac ako 18 metrov ďalej a dosiahol tak druhý triumf v priebehu niekoľkých hodín. V Planici vyhral aj individuálne lety.

Domov»Zimné športy»Skoky na lyžiach»Mal to byť jasný slovinský triumf, no záverečný skok všetko zmenil