Anže Lanišek

Slovinsko

806,1 b

(230+211,5+221,0+231,0 m)

VIKERSUND. Nór Marius Lindvik triumfoval v individuálnej súťaži na majstrovstvách sveta v letoch na lyžiach.

Na domácom mamuťom mostíku vo Vikersundee vyhral po štyroch kolách s výkonom 854,2 bodov.

Striebro získal vďaka štvrtému skoku Slovinec Timi Zajc, ktorý zaostal za víťazom o 9,9 bodu. Na bronzovú priečku odsunul Rakúšana Stefana Krafta.

Dvadsaťtriročný Lindvik sa usadil na čele už po prvom dni, keď získal 457,5 b a pred Kraftom mal náskok 6,5 bodu.

Líderskú pozíciu si udržal aj po treťom kole a vo štvrtom korunoval svoje víťazstvo skokom dlhým 224,5, za ktorý dostal 196,3 bodov.

Zajc bol po prvom dni štvrtý, keď na Lindvika strácal 21 bodov a na druhého Krafta 14,5. V sobotu však predviedol dva dlhé skoky 243,5 a 235,5 metrov a prepracoval sa na striebornú priečku.

Krafovi nevyšiel posledný skok, doletel do vzdialenosti 213 metrov a dostal známku len 189,8 bodov. Lindvik si pripísal ďalší veľký úspech, pred niekoľkými týždňami získal zlato na veľkom mostíku na ZOH v Pekingu.

Na štvrtom až šiestom mieste skončili ďalší traja slovinskí reprezentanti - Peter Prevc, Anže Lanišek a Domen Prevc.

Obhajca titulu z Planice Nemec Karl Geiger obsadil ôsme miesto so stratou 85 bodov na Lindvika.

Svetový šampionát vyvrcholí v nedeľu tímovou súťažou.

Domov»Zimné športy»Skoky na lyžiach»Vyhral pred domácim publikom. Na MS v letoch na lyžiach triumfoval Lindvik