3.

Rakúsko

(Michael Hayböck, Stefan Kraft)

855,7

OBERSDORF. Slovinsko vyhralo v piatok tímovú súťaž dvojíc Svetového pohára skokanov na lyžiach.

Víťazní Timi Zajc a Domen Prevc získali na mamuťom mostíku v Oberstdorfe 884,5 bodu a ich krajina vyhrala v tejto disciplíne dva z troch tohtosezónnych pretekov.

Na druhej priečke boli s výraznou stratou 23,2 bodu Nóri

Kristoffer Eriksen Sundal a Johann Andre Forfang. Pódium doplnili Rakúšania, dvojica Michael Hayböck a Stefan Kraft mala 855,7 boda. Prvý menovaný zaznamenal najdlhší let dňa (235 m).

Každý zo skokanov absolvoval len dva skoky, čo je o jeden menej ako štandardne. K tomuto kroku pristúpili kompetentní pre posunutie dvoch tréningových skokov zo štvrtka v dôsledku nepriaznivých poveternostných podmienok.

Podľa pravidiel môže jeden pretekár skákať v jeden deň maximálne štyrikrát.

Domov»Zimné športy»Skoky na lyžiach»Mamutí mostík v Oberstdorfe triumfom Slovincov, zvíťazili v súťaži dvojíc