Svetový pohár v skokoch na lyžiach 2018/2019 - Lahti, Fínsko

3.Robert JohanssonNórsko260,1 b(127,5 m + 124,0 m)
4.Stefan KraftRakúsko257,1 b(128,0 m + 120,0 m)
5.Halvor Egner GranerudNórsko255,7 b(118,5 m + 128,0 m)
6.Karl GeigerNemecko255,2 b(118,5 m + 129,0 m)

LAHTI. Poľský skokan na lyžiach Kamil Stoch sa stal na mostíku HS-130 vo fínskom Lahti víťazom nedeľňajších pretekov Svetového pohára a dosiahol už 33. individuálny triumf na podujatí tohto rangu, druhý v tejto zimnej sezóne.

Tridsaťjedenročný rodák zo Zakopaného viedol aj po prvom kole a napokon suverénne so súčtom 280,9 bodu nechal za sebou všetkých svojich súperov. Obhajcovi veľkého krištáľového glóbusu namerali 132,5 a 129 metrov.

Druhé miesto s výrazným odstupom 17,2 bodu obsadil Japonec Rjoju Kobajaši, ktorý sa na strieborný stupienok posunul z piateho miesta po prvom kole a naďalej je lídrom priebežnej celkovej klasifikácie.

Tretí bol v Lahti Robert Johannson z Nórska, ktorý zaostal za Stochom až o 20,8 bodu. Hneď za medailovými priečkami skončil Rakúšan Stefan Kraft, po prvom kole ešte druhý.

"Bol to dnes pre mňa fantastický deň, nechal som zabudnúť na sobotňajšiu súťaž družstiev, v ktorej sa nám nedarilo (Poľsko obsadilo 4. miesto - pozn.). Som veľmi spokojný a šťastný," uviedol do mikrofónu Eurosportu Stoch.

Seriál Svetového pohára skokanov na lyžiach pokračuje na budúci týždeň na mostíku HS-145 v nemeckom Willingene.

V piatok 15. februára sa uskutoční súťaž družstiev (1. kolo má plánovaný začiatok o 15.45 h), nasledovať budú dve víkendové súťaže jednotlivcov - v sobotu 16. 2. od 16.00 h a v nedeľu 17. februára je štart 1. kola na programe o 15.15 h.