Pondelok, 21. júna, 2021Meniny má Alojz

Singlkanoista Ostrčil vo finále tisícky

Sportnet|26. aug 2004 o 00:00

Stále rovnako silný vietor v kanáli Schinias aj včera splnil slovenskú normu. Tretí deň súťaží v rýchlostnej kanoistike sa do finále prebojovala po štvorkajaku a kajakárke Marcele Erbanovej tretia loď. Zo semifinálovej tisícky postúpil z tretieho miesta

Marián Ostrčil. ŠTARTFOTO - JÁN SÚKUP

dvadsaťriročný singlkanoista Dukly Trenčín Marián Ostrčil. V dnešnom semifinále na päťstovke štartujú kajakár Martin Chorváth, deblkanoisti Peter Páleš s Danielom Biksadským a singlista Ostrčil.

Piešťanský kajakár Róbert Erban sa na svojej štvrtej olympiáde prvýkrát nedostal do finále. Tam bude držať palce len svojej sestre. V cieli bol bez nálady: "Vypadol som, na viac mi nestačili sily, neviem, čo by som k tomu ešte mohol dodať. Fúkalo do chrbta, možno boli trošku väčšie vlny ako počas rozjazdy, v ktorej som dosiahol rýchlejší čas ako dnes. Očakával som, že sa budem pohybovať niekde na hrane finále. Myslel som, že Izraelčana by som mohol zdolať ako v kvalifikácii v Poznani, ale šiel prekvapujúco dobre. Na druhej strane vypadol aj Poliak Seroczynski, ktorý je tiež veľmi dobrý. V kajaku je dnes osemnásť ľudí, z ktorých môže ísť do finále hocikto."

Radosť prišla po vydarenom finiši Mariána Ostrčila v singlkanoe. Na päťstovke to vyzeralo ešte na nepostupovú pozíciu, no v záverečnej trojstovke zvýšil frekvenciu pádlovania a predstihol gréckeho pretekára na treťom mieste. "Našťastie ma po zrýchlení nezbrzdila žiadna kríza. Posledných päťdesiat-sto metrov som už veril, že finále mi neujde, a vychutnával som postup."

Posledná z našich lodí včera vyštartovala deblovka Páleš - Biksadský, no na súperov nestačila. "Boli lepší. Nemám pocit, že by sme urobili nejaké chyby ani že by sme niečo podcenili. Išli sme svoje maximum a na viac sme nemali," povedal Peter Páleš.

Reprezentačný tréner Pavel Blaho: "Tri lode vo finále je veľmi pekný výsledok. Znamená to, že z desiatich ľudí je už teraz vo finálovom vyvrcholení šesť. Keby vo štvrtok postúpila ešte jedna loď, bol by som veľmi spokojný. Kajakár Robo Erban nešiel zle, ale na silnú konkurenciu objektívne nemal. Podobne deblovka Páleš s Biksadským."

Súvisiace články