Utorok, 19. októbra, 2021Meniny má Kristián

Tenistka Halepová angažovala krajana Dobreho, ktorý ju už predtým trénoval

Simona Halepová. (Autor: Mark Schiefelbein - TASR)
SITA|21. mar 2019 o 13:53

Dôležité je pre ňu spojenie s človekom.

MIAMI. Rumunská tenistka Simona Halepová sa vrátila k svojmu bývalému trénerovi a zároveň krajanovi Danielovi Dobremu. Oznámila to počas mediálneho dňa počas podujatia v Miami na Floride.

Bývalá svetová jednotka a úradujúca šampiónka Roland Garros po pracovnom rozchode s Darrenom Cahillom po tohtoročnom Austrlalian Open ohlásila angažovanie Belgičana Thierryho van Cleemputa. Vydržalo im to však iba po turnaj v katarskej Dauhe. Nasledoval návrat k Dobremu.

"Mám rumunského trénera, spolupracovali sme už aj predtým, než ma viedol Darren Cahill. Pozná ma veľmi dobre, takže ma potešilo, že prikývol," uviedla Simona Halepová podľa oficiálneho webu Ženskej tenisovej asociácie.

Súčasná svetová trojka priznala, že s Dobrem si rozumie aj ako s človekom. "Verím mu a je to obojstranné. Zo všetkého najdôležitejšie je, keď sa s niekým cítite dobre. Vtedy ide všetko ľahšie. Po 20-ročných skúsenostiach s tenisom už toho veľa nezmením v technike ani taktike. Dôležité je pre mňa spojenie s človekom," dodala 27-ročná Rumunka.

Súvisiace články