Skalica vyhrala štvrtýkrát v sérii, lepšiu formu má len Žilina

Hokejisti HK Skalica na ilustračnom zábere.
Hokejisti HK Skalica na ilustračnom zábere. (Autor: hkskalica/ instagram)
Sportnet, TASR|27. jan 2021 o 21:30

Z hosťujúcich tímov sa tešil iba Martin.

BRATISLAVA. Hokejisti Martina zvíťazili v stredajšom zápase druhej najvyššej slovenskej súťaže na ľade Levíc 5:2 a udržali sa na druhom mieste tabuľky.

Bolo to však jediné víťazstvo, ktoré dosiahlo hosťujúce mužstvo.

V šlágri kola zvíťazila Žilina nad Topoľčanmi 4:1 a aktuálne má na čele tabuľky 24-bodový náskok. Rozhodujúci gól dosiahol najlepší strelec súťaže Jakub Cíger, rovnako 19 gólov má na konte aj skúsený Róbert Varga.

Štvorzápasovú víťaznú sériu ťahá Skalica, ktorá doma zdolala Trnavu 5:4. Zaujímavosťou je, že iba štyri výhry dosiahla aj v úvodných 20 zápasoch sezóny. Súboj s Trnavou bol dramatický, až v 56. minúte ho rozhodol Martin Hujsa.

Lepšiu formu má len Žilina, ktorá vyhral 12-krát po sebe.

Okrem toho ešte Spišská Nová Ves vďaka vydarenej tretej tretine zdolala Dubnicu nad Váhom 5:2 a Považská Bystrica si poradila s Humenným 4:3 po predĺžení.

Slovenská hokejová liga - 24. kolo

Levice - Martin 2:5 (1:3, 1:0, 0:2)

Góly: 18. Washkurak (Bertuzzi, Hayes), 29. Hlaváč (Washkurak) - 4. Dírer (Burzík, Murtazin), 9. Poliaček (Ligas, Burzík), 14. Themár (Barto, Fafrák), 55. Barto, 59. Fafrák (Poliaček)

Rozhodovali: Moller, Píšťanský - Danko, Maškulka, vylúčení: 3:5, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0

Skalica - Trnava 5:4 (1:2, 2:1, 2:1)

Góly: 4. Sloboda, 28. Klučiar (Sloboda, Šátek), 38. Klučiar (Sloboda, Šátek), 47. Rajčák (Janáč, Hohl), 56. Hujsa (Štumpf, Janík) - 5. Finsterle (Kohút, Ejem), 16. Hajda (Kohút), 23. Antonov, 44. Škultéty (Antonov, Bachánek)

Rozhodovali: Vido, Čahoj - Makúch, Kováčik, vylúčení: 6:11, navyše: Matejka (Trnava) 10 minút za nešportové správanie sa, presilovky: 4:2, oslabenia: 0:0

Spišská Nová Ves - Dubnica nad Váhom 5:2 (1:1, 1:1, 3:0)

Góly: 20. Giľák (Černý), 22. Rapáč (Tyczynski, Fabián), 43. Giľák (Dow, Džugan), 48. Džugan (Černý), 59. Džugan (Dow) - 19. Kukuča (Trčka), 32. Kukuča (Hegyi)

Rozhodovali: Smrek, Jobbágy - Wolf, Ščurka, vylúčení: 8:5, presilovky: 2:1, oslabenia: 1:0

Žilina - Topoľčany 4:1 (1:0, 2:1, 1:0)

Góly: 2. Koyš (Jurčík, Jaborník), 33. Cíger (Koyš), 36. Urban (Petráš, Mikula), 46. Jakubík (Skladaný, Dubeň) - 27. Stránský (Varga)

Rozhodovali: Rojík, Lesay - Staššák, Číž, vylúčení: 4:8, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0

Považská Bystrica - Humenné 4:3 pp (2:2, 1:0, 0:1 - 1:0)

Góly: 1. Hrušík (Pšurný), 20. Drevenák, 26. Dvonč (Zlocha, Minárik), 62. Zlocha (Ďurkech, Minárik) - 12. Valečko (Šimčák, Solomonchak), 18. Ragan (Krajňák), 51. Fedorko (D. Markuš, Vaško).

Rozhodovali: Hatala, Krist - Knižka, Hanko, vylúčení: 5:4, navyše: Jakúbek (Považská Bystrica) 10 minút za nešportové správanie sa, presilovky: 1:2, oslabenia: 1:0