Žilina vysoko vyhrala a naďalej si drží skvelú sériu, triumfoval aj Martin

Kapitánom aj lídrom Žiliny je skúsený Martinčan Jaroslav Markovič.
Kapitánom aj lídrom Žiliny je skúsený Martinčan Jaroslav Markovič. (Autor: Facebook Vlci Žilina)
Sportnet|15. jan 2021 o 20:46

Žilina je lídrom tabuľky.

BRATISLAVA. Vysokú výhru v 20. kole druhej najvyššej Slovenskej hokejovej ligy si pripísala na svoje konto Žilina. Trnavu zdolala 10:1.

Žilina sa suverénne drží na čele tabuľky, keď z doterajších 21 zápasov vyhrala 19 a ani bod si nepripísala len v jedinom dueli.

Na druhý Martin tak má priepastný osemnásťbodový náskok. Martin zas dnes zdolal Topoľčany 4:1.

Humenné, ktoré je v tabuľke na ôsmom mieste, zdolalo šiestu Dubnicu 5:2 a pripísalo si tak už druhú výhru za sebou.

Levice si poradili so Spišskou Novou Vsou 3:1. V súboji dvoch klubov z konca tabuľky - Považskej Bystrice a Skalice zvíťazila po predĺžení Považská Bystrica 4:3.

Slovenská hokejová liga - 20. kolo:

Humenné - Dubnica 5:2 (2:0, 1:1, 2:1)

Góly: 2. Šimčák (Horvát, Valečko), 13. Markuš (Novický, Vaško), 24. Markuš (Vaško, Novický), 43. Ondrej (Šimčák, Horvát), 46. Buraľ (Borov) - 23. Beták (Mi. Kristín, Ďuriš), 49. Kristín (Jarábek, Maniaček). Rozhodovali: Tornay, Smerek - Ščurka, Vall, vylúčení: 11:7, navyše: Šimčák (Humenné) 10 minút za vrazenie na mantinel, presilovky: 2:1,oslabenia: 0:0

Levice - Spišská Nová Ves 3:1 (0:0, 1:0, 2:1)

Góly: 33. Novák (Rácz, Uhnák), 47. Sebrango (Washkurak), 60. Tábi (Bertuzzi, Washkurak) - 43. Černý (Giľák, Rapáč). Rozhodovali: vylúčení: 6:6, navyše: Vartovník (Spišská Nová Ves) 10 minút za vrazenie na mantinel, presilovky: 1:0, oslabenia: 1:0

Martin - Topoľčany 4:1 (1:0, 1:1, 2:0)

Góly: 15. Themár (Burzík, Jurášek), 31. Barto (Jurášek, Nauš), 43. Murtazin (Fafrák, Jurášek), 51. Nauš (Paulíny) - 23. Novák (Kalináč, Jurák). Rozhodovali: Krajčík. Čahoj - Hajnik, Hanko, vylúčení: 4:6, navyše: Novák 10 minút za pichanie, Bystričan (obaja Topoľčany) 10 minút za napadnutie rozhodcov, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0

Trnava - Žilina 1:10 (0:3, 1:4, 0:3)

Góly: 32. Šandor - 9. Cíger (Markovič, Koyš), 14. Linet (Cíger, Safaralejev), 16. Drtina (Mikula), 25. Markovič (Koyš, Malina), 26. Mikula (Dubeň, Petráš), 29. Drtina (Skladaný, Urban), 40. Mikula, 42. Safaralejev (Jaborník, Cíger), 53. Cíger (Jurčík, Markovič), 59. Markovič (Koyš). Rozhodovali: Valko, M. Kollár - A. Kollár, Olle, vylúčení: 7:2, presilovky: 0:3, oslabenia: 0:0

Považská Bystrica - Skalica 4:3 pp (2:1, 0:1, 1:1 - 1:0)

Góly: 9. Minárik (Jakubec, Škvarek), 17. J. Ďurkech (J. Zlocha), 41. Rehák (Šefčík, J. Zlocha), 63. Drevenák (J. Ďurkech, J. Zlocha) - 5. Šmída (Šátek, Klučiar), 36. Sloboda (Klučiar, Štumpf), 56. Štumpf (Šmída). Rozhodovali: Moller, Valach - Lepieš, Šotek, vylúčení: 5:3, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0