Sobota, 24. júla, 2021Meniny má Vladimír

Šestákova smola, opäť ho zradil stehenný sval

Stanislav Šesták (Autor: SITA)
SITA|12. apr 2011 o 14:43

"Najskôr som si myslel, že ide len o svalovicu," hovorí slovenský reprezentant, ktorého čaká niekoľkodňová pauza.

ANKARA. Slovenský futbalový reprezentant Stanislav Šesták je opäť zranený. Dvadsaťosemročný zakončovateľ tureckého prvoligového klubu MKE Ankaragücü sa začiatkom apríla zotavil z problémov so stehenným svalom, pre ktoré musel vynechať aj marcové duely národného tímu proti Andorre (1:0) v rámci kvalifikácie ME 2012 a proti Dánsku (1:2), no o niekoľko dní ho telo zradilo znovu.

Šestáka čaká podľa najnovších informácií ešte približne jeden až dvojtýždňová nútená prestávka, po ktorej by sa mohol zapojiť do súťažného diania.

"V sobotu pred desiatimi dňami som začal vyklusávať a od nedele som sa pripravoval s mužstvom. Štyri dni som naplno trénoval, no potom mi v stredu opäť ruplo vo svale. Vo štvrtok som tréning vynechal a keďže som mal problémy, išiel som na vyšetrenie rezonanciou."

"Najskôr som si myslel, že ide len o svalovicu, keďže ma tam nepichalo. Lekári mi však oznámili, že sval je natrhnutý a mám tam krv. Ide znovu o predný stehenný sval ľavej nohy, aj keď poškodenie je trochu na inom mieste ako predtým," povedal v rozhovore pre agentúru SITA kmeňový hráč nemeckého VfL Bochum "Šesty".

Bývalému hráčovi Prešova, Slovana Bratislava a MŠK Žilina doktori povedali, že bude musieť pauzovať ešte dva či tri týždne. Jeden si už oddýchol.

"V najbližšom domácom zápase určite hrať nebudem, s najväčšou pravdepodobnosťou nestihnem ani ten ďalší vonku," zaprognózoval si Šesták, ktorý sa bude liečiť v krajine "polmesiaca":

"Keď som bol predtým zranený, zvolili sme úplný oddych. Teraz preferujeme aktívnejšiu formu, každý deň chodím na rôzne cvičenia, sval pomaly naťahujem a uvoľňujem. Dúfam, že to bude dobré a čoskoro budem môcť opäť trénovať naplno. Nič s tým žiaľ nenarobím, aj zranenia jednoducho patria k futbalu," doplnil Stanislav Šesták.

Súvisiace články