Štvrtok, 23. septembra, 2021Meniny má Zdenka

Aj Taliani už vedia, kedy budú hrať futbal. Majú dokonca pripravené aj plány B a C

Cristiano Ronaldo. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|28. máj 2020 o 20:59

Reštartuje sa aj národný pohár.

RÍM. Talianska futbalová Serie A sa po pauze zavinenej pandémiou koronavírusu opäť rozbehne 20. júna.

Oznámil to minister športu Vincenzo Spadafora po štvrtkovom rokovaní s talianskymi futbalovými orgánmi. Informovala o tom agentúra AP.

Trinásteho júna sa uskutočnia semifinálové odvety Talianskeho pohára, finále je na programe 17. júna. Serie A pauzuje od 9. marca, do konca súťaže zostáva odohrať ešte dvanásť kôl a štyri odložené duely 25. kola.

Na čele tabuľky je úradujúci majster Juventus Turín s náskokom jedného bodu pred prekvapením sezóny Laziom Rím.

"Technicko-vedecká komisia schválila bezpečnostný protokol. Vedenie Talianskej futbalovej federácie (FIGC) nás počas rokovaní ubezpečilo, že v prípade reštartu súťaže má pripravený plán B aj plán C. Za týchto podmienok môže súťaž opäť odštartovať 20. júna. Všetky zápasy budú bez prítomnosti divákov," citovala Spadaforu agentúra SID.

Plán B počíta s play off, pri pláne C by prišlo k predčasnému ukončeniu sezóny a o účastníkoch európskych klubových súťaží by rozhodlo poradie v tabuľke pred prerušením ligy.

"Rokovania boli veľmi konštruktívne. Taliansko sa opäť stavia na nohy a je správne, že sa opäť rozbieha aj futbal. Ak by sa priaznivý kurz zmenil a epidemiologická situácia v krajine by sa zhoršila, museli by sme súťaž opäť prerušiť," dodal Spadafora.

Talianska vláda minulý utorok schválila obnovenie spoločného tréningového procesu klubov najvyššej súťaže.

Vedenie ligy dúfalo v reštart 13. júna, ak dostane od vlády povolenie začať o deň skôr, ako v krajine vyprší zákaz športových podujatí. Štart nového ročníka je naplánovaný na 1. septembra.

Súvisiace články