Ronaldo strelil hetrik za 22 minút, triumfoval aj Inter so Škriniarom

Radosť hráčov tímu Inter Miláno. (Autor: TASR/AP)
Sportnet, TASR|14. mar 2021 o 17:15

Pozrite si štatistiky Milana Škriniara.

AKTUALIZOVANÉ o 22:44

RÍM. Vedúci tím talianskej futbalovej Serie A Inter Miláno zvíťazil v 27. kole na pôde FC Turín 2:1. Naplno tak zabodoval už v ôsmom stretnutí za sebou.

Slovenský reprezentant Milan Škriniar odohral celý duel. Špecializovaný portál SofaScore.com mu udelil len priemerné hodnotenie.

Inter sa dostal do vedenia približne po hodine hry, keď premenil pokutový kop Romelu Lukaku. Turínčania, nachádzajúci sa v zóne zostupu, vyrovnali v 70. minúte po rohovom kope zásluhou Paraguajčana Antonia Sanabriu. Tri body pre Inter zariadil presnou hlavičkou k žrdi päť minút pred koncom Lautaro Martinez.

(Autor: SofaScore.com)

Zverenci Antonia Conteho majú na čele tabuľky deväťbodový náskok pred mestským rivalom AC Miláno, ktorý doma podľahol Neapolu 0:1.

Slovenský stredopoliar Stanislav Lobotka v drese hostí do zápasu nezasiahol.

AS Rím prekvapujúco prehral na pôde zachraňujúcej sa Parmy 0:2. Tá zvíťazila prvýkrát v tomto roku, naposledy sa tešila z víťazstva koncom novembra na pôde Janova.

Odvtedy viedli sedemnásť ligových zápasov bez víťazstva, vypadli aj z pohára.

Slovenský stredopoliar Juraj Kucka za Parmu nenastúpil pre kartový trest.

Juventus Turín si hladko poradil s Cagliari na jeho trávniku 3:1. Čistým hetrikom k tomu výrazne prispel Cristiano Ronaldo. Turínčanom patrí v tabuľke tretia priečka s odstupom desiatich bodov za Interom.

Priebežná tabuľka

Domov»Futbal»Taliansko»Serie A»Ronaldo strelil hetrik za 22 minút, triumfoval aj Inter so Škriniarom